izmit belediyesi
KOTO

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
turkuaz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

İş Kadınları Gelişim Akademisi’nin tanıtımı yapıldı

Ülke ekonomisine katkıda bulunan girişimci kadınları iş hayatında desteklemek, onların bilgi ve beceri düzeylerini arttırarak gelişim ve motivasyonlarına olumlu etki sağlamak amacıyla hayata geçirilen İş Kadınları Gelişim Akademisi’n

16 Ekim 2018 Saat: 00:20
İş Kadınları Gelişim Akademisi’nin tanıtımı yapıldı
İş Kadınları Gelişim Akademisi’nin tanıtımı yapıldı

Ülke ekonomisine katkıda bulunan girişimci kadınları iş hayatında desteklemek, onların bilgi ve beceri düzeylerini arttırarak gelişim ve motivasyonlarına olumlu etki sağlamak amacıyla hayata geçirilen İş Kadınları Gelişim Akademisi’nin tanıtımı yapıldı.

Belsa’daki meclis salonunda gerçekleşen tanıtım programına İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Örgev, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, Belediye Meclis üyesi Güzin Taştekin, İŞKUR yetkilileri, proje ortaklarından İZGÖREN Akademi yetkilileri katıldı.

 

4 AYLIK ÜCRETSİZ PROGRAM

 

Girişimci kadınların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda 4 aylık program hakkında bilgi verildi. Akademi süresince seminerler ve atölye çalışmaları yapılacak, hedef belirleme ve takip, aylık bültenler, okuma atölyeleri gibi destekleyici çalışmalar yürütülecek. Eğitimler bitiminde katılımcılara özel performans karnesi verilecek, 20 kişilik sınıflarda sürdürülecek eğitimler Ekim ayı sonunda başlayacak ve eğitimler sonunda katılım belgesi de verilecektir.

Toplantının İZGÖREN Akademi’den Gökhan Yenipazar tarafından katılımcılara yönelik iletişim ve beden dili semineri verildi. Katılımcıların ilgiyle takip ettikleri seminerde beden dilinin yaşamın her alanında iletişim konusunda çok önemli olduğu, iş kadınlarının iş alanlarındaki duruşlarının da iş performansına yansıyacağı ve nelere dikkat etmeleri gerektiği anlatıldı. İş Kadınları Gelişim Akademisi’nin İzmit Belediyesi’nin kadınlara ücretsiz bir hizmeti olduğu kaydedildi.

 

KADINLAR DESTEKLENMELİ

 

İzmit Belediye Başkan yardımcısı  Dr. Mehmet Örgev de bir konuşma yaparak belediyenin kadınlara verdiği önem ve yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Örgev,    “eskiden, kadınlarımız iş hayatında, siyasette, sosyal hayatta daha az rol alıyordu. Bugüne baktığımızda, eskiye nazaran kadınlarımızı daha çok hayatın her alanında yer alıyorlar. Girişimcilik sadece erkeklerin faaliyet konusu değil.

Kadın girişimciliğinin de desteklenmesi, kadın girişimci sayısının arttırılması, girişimcilerimizin yeteneklerinin geliştirilmesi, kapasitelerinin arttırılması anlamında bu çalışmalara ihtiyaç vardır. İçinde bulunduğumuz son birkaç aydır da çok ihtiyaç duyduğumuz bir alan haline geliyor. Yerli ve Türk Malı üretim diyoruz. Dolayısıyla, kadın ve erkek girişimcilerimiz değişik faaliyet konularına girerek, kapasitelerini geliştirerek, bu faaliyetleri yapacaklar. Üretim artacak dolayısıyla istihdam artacak. Her yeni işyeri istihdamın artışına, istihdam sorununun çözümüne katkı sağlamış olacak” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Artvin gezisine Uzun Göl ve Ayder Yaylasıda eklendi

Artvin gezisine Uzun Göl ve Ayder Yaylasıda eklendi

 

Metropol Tv Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız