izmit belediyesi
KOTO

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
turkuaz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Kartepe'de Yaratıcı Atölye Çalışmaları

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nde Yaratıcı Atölye Çalışmaları çocukları; oyunlar, öyküler ve düşlerle dolu bir tasarım serüvenine çağırmaya devam ediyor.

7 Mart 2019 Saat: 12:00
Kartepe'de Yaratıcı Atölye Çalışmaları
Kartepe'de Yaratıcı Atölye Çalışmaları

Kartepeli minikler keşfetmeyi, farklı kurgular gerçekleştirmeyi, öykü anlatmayı, sorular sormayı, eleştirmeyi öğrenerek, kendi hayal dünyalarını keşfediyor. Birbirinden renkli ve öğretici atölye çalışmaları ile çocukların aktivite zamanlarına heyecan katan Bilgi Evleri, çocukların kişisel gelişimlerini doğrudan etkileyerek onların becerilerini geliştirmelerini sağlıyor. Bu tür atölye çalışmalarında çocuklar, eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkarıyor.

 

“HAYAL ET, DÜŞÜN, OLUŞTUR, ÇALIŞTIR, PAYLAŞ”

Kartepeli minikler “Yaratıcı Atölye” de tasarım ve öğrenmeyi birlikte gerçekleştiriyor. Öğrenciler eğitimcilerle birlikte her türlü malzeme ve eşyayı, teknolojiyi, fen ve sanat alanlarındaki yeni kavramları bir arada kullanıyor. Yapılan etkinliklerde, hızla değişen 21. yy dünyasında, yaratıcı düşünebilen ve hareket edebilen, üretken bireyler yetiştirebilmek için, tasarım temelli öğrenme deneyimleri gerçekleştirilerek tüm aktivitelerde “Hayal Et, Derinlemesine Düşün, Oluştur, Çalıştır, Paylaş” sözcükleriyle hareket ediliyor.

 

ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI

Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri’nde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen atölye çalışmaları kapsamında İstasyon Necip Fazıl Kısakürek Bilgi Evi’nde öğrenciler, cam boyasıyla evlerinde bulunan kullanılmayan cam malzemeleri değerlendirdi. Çocuklar, sevdikleri kahramanları cam üzerine resmederek camlara renklilik kattılar. Arslanbey Yunus Emre Bilgi Evi’nde çocuklar sevdikleri kitapları okurken kullanmak için quilling kâğıtları ile kendi yaratıcılıklarını kullanarak kitap ayraçları yaptılar. Ataevler Piri Reis Bilgi Evi’nde öğrenciler, “Her şey benim elinde” diyerek parmak boyalarla yaptıkları resimlerde “Güven-Özgüven” değerlerine dikkat çektiler. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Milli Takımımız, namağlup Avrupa Şampiyonu !

Milli Takımımız, namağlup Avrupa Şampiyonu !

 

Metropol Tv Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız