karbafed
KOTO

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
turkuaz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Yaşam

Kocaeli’de “Misafir Ol Gel Bana”

Kocaeli'de "Misafir Ol Gel Bana" davetine katılan uluslararası öğrenciler, Yaman ailesine konuk olarak Türk misafirperverliği yakından gördüler.

7 Mart 2019 Saat: 11:40
Kocaeli’de “Misafir Ol Gel Bana”
Kocaeli’de “Misafir Ol Gel Bana”

Kocaeli’de “Misafir Ol Gel Bana” davetine katılan uluslararası öğrenciler, Türk misafirperverliği ile ağırlanıyor. Kocaeli'de "Misafir Ol Gel Bana" davetine katılan uluslararası öğrenciler, Türk misafirperverliği ile ağırlanıyor. Bu kapsamda 7 yabancı öğrenci Yaman ailesine konuk oldu.

 

TÜRK MUTFAĞI LEZZETLERİNİ TATTILLAR

Uluslararası öğrenciler, proje kapsamında hemen hemen her hafta Kocaeli'de bir eve konuk oluyor. Öğrenciler kısa bir süre önce de Kocaeli’de yaşayan Erbil Yaman’a konuk oldu. 7 öğrenci, Yaman ailesinin kurduğu sofrada bir araya gelerek, Türk mutfağı lezzetlerini tattılar. Yemeğin ardından çaylarını içen öğrenciler, kendilerine sofrasını açan Yaman ailesine teşekkür etti. Öğrenciler, Kocaeli'de gördükleri sevgi ve kardeşliği asla unutmayacaklarını ifade etti.

 

MİSAFİR OL GEL BANA

Kocaeli'de eğitim gören uluslararası öğrenciler "Misafir Ol Gel Bana Projesi" ile ülke özlemlerini bir nebze olsa unutuyor. Gönüllü ailelerin kendilerine açtığı kapılardan giren uluslararası öğrenciler, kurulan sofralarda yedikleri yemeklerle aile özlemlerini gideriyor. Sofralarını yabancı öğrencilere açan aileler ise öğrenciler vatanlarından uzakta kardeş elinin her zaman yanlarında olduğu hissettirmeyi amaçladıklarını dile getirdiler.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
SUKAY’da asıl bomba daha patlamadı

SUKAY’da asıl bomba daha patlamadı

 

Metropol Tv Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız