karbafed
KOTO

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
turkuaz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Millet İttifakı Adaylarını Basına Tanıttı

Kocaeli ve ilçelerinin belediye başkan adayları bugün medya mensuplarına tanıtıldı. Otel Asya’da yapılan Millet İttifakı’nın toplantısına iki partinin önde gelen isimleri medya ile buluştu,

29 Ocak 2019 Saat: 17:10
Millet İttifakı Adaylarını Basına Tanıttı
Millet İttifakı Adaylarını Basına Tanıttı

Millet İttifakı’nın Kocaeli ve ilçelerinin belediye başkan adayları bugün medya mensuplarına tanıtıldı.

Otel Asya’da yapılan Millet İttifakı’nın toplantısına iki partinin önde gelen isimleri de katıldı. İki partinin de aday göstereceği Çayırova’da CHP Selahattin Kaya’yı aday gösterirken, İYİ Parti Çayırova adayını açıklamadı. Öte yandan İYİ Parti, Başiskele için de henüz adayını belirlemedi.

“GÜZEL BİR OLUŞUMA İMZA ATTIK”

Aday tanıtım toplantısında konuşan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Millet İttifakı’nın böylesine güzel insanlarıyla olmaktan mutluluk duyuyorum. Bir süreç yaşadık. Bu süreçte ufak tefek eksiklikler oldu ama Kocaeli’de güzel bir oluşuma imza attık. İnşallah bu ittifak 31 Mart akşamı güzel bir neticeyle sonuçlanacak. Bundan sonraki süreçte İYİ Parti olarak bütün programlara parti ayırmaksızın elimizden gelenin fazlasını yapacağıma söz veriyorum” dedi.

“SEÇİM ÖLÜM KALIM MESELESİ DEĞİL”

Bizler kimsenin düşmanı değil, sadece insanlığa düşman olanlara düşmanız diyen Yıldız, “Biz bir siyasi yelpazenin içinde seçime giriyoruz. Bu seçim ölüm kalım seçimi değil. Bu ülkede tek başlılığa giden bir sistem var. 31 Mart seçimlerinin çok önemli olduğunu ve kırılma noktası olmazsa bir daha seçim olacağını bile düşünmeyen arkadaşlarınızdan birisiyim. Bu yüzden hepimiz el birliği ile ötekileştirmeden seçim yaşayacağız. Seçim Kocaeli’mize hayırlı olsun” diye konuştu.

“ÖTEKİLEŞTİRMEDEN HİZMET EDECEĞİZ”

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay da yaptığı konuşmasında, “Türkiye’de kime sorsanız iyi yönetilmiyor diyor. Bunun sebebi Millet İttifakı’nın karşısında olanlar. Tek kişinin egemen olduğu bir dönemdeyiz. Seçimlerdeyse ikili sisteme gidilmekte. Biz İYİ Parti ve CHP olarak bir ittifak yaptık, belki bu da yetmez. Ülkemizde bulan AKP ve MHP dışında her kesimin desteğine ve oyuna ihtiyacımız var. İnsanlara kimseyi ötekileştirmeden hizmet edeceğimizi anlatacağız” ifadelerine yer verdi.

“GÖLGE ETMESİNLER YETER”

Sarıbay, “Hiçbir CHP’linin Millet İttifakı’nın karşısında olmamasını, defans yapmamasını ve kırıcı söz ve söylemekten sakınmasını rica ediyorum. CHP büyük bir parti. Bizler dürüst insanlarız. Bizler bir şeye söz verdiysek bunu koşulsuz yerine getiririz. Bu karara karşı çıkanlar gölge etmesinler başka ihsan istemiyoruz” dedi.

“SEÇİMLER BEKA SORUNU DEĞİL”

Sarıbay’ın ardından söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Millet İttifakı doğru bir ittifak. Yerel seçimi beka sorunu haline getirmeye çalışanlar var. Yerel seçim hizmetlerini yapacak insanların seçimi olacak. Onların dediği gibi beka problemi falan değil. 12 ilçeyi de almamız Türkiye’de ve Kocaeli’de bir beka sorunu yaratmaz” diye konuştu.

“KOCAELİ İHMAL EDİLEN BİR KENT”

Akar sözlerini şöyle sürdürdü: “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en çok bütçeye sahip belediyelerden biri ve Türkiye’nin en borçlu belediyesi. Belediyeyi 14 yıldır yönetiyorlar, bir kuruş ödememişler. Yaptıkları yatırımlara baktığınızda tramvayı bile kredi ile yapan bir belediyeden bahsediyoruz. Kocaeli ihmal edilen bir kent. Kocaeli’de yerel yönetimler güçlü olsa, Kocaeli hak ettiği yatırımları ve değerleri alır”

“KOCAELİ’Yİ ESARETTEN KURTARACAĞIZ”

Seçimlerde yapmamız gereken şey el ele, kol kola girip Kocaeli’yi bu esaretten kurtarmaktır diyen Akar, “ Bu ittifakın amacı da budur. İlçe falan bırakmadık onlar da bize ilçe bırakmadı. Ortaklık yapıyoruz. Tüm CHP ve İYİ Partililer sandığa gidip oylarını  verecek. Siyaset dava işidir. Bu bir davadır. Kocaeli hizmet almak istiyorsa Millet İttifakı’nı görecek. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum” diye konuştu.

“AKLIMDA KALAN; SABAHLARI YÜRÜYEN ADAM”

Haydar Akar’dan sonra söz alan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Kocaeli Büyükşehir’de aklımda kalan tek şey sabahları yürüyen bir adam. İyi adam, kötü adam demiyorum. O zaman annemi Cumhurbaşkanı yapın, annem de çok iyi bir insan. İbrahim Karaosmanoğlu kentin ağabeyi olabilir, iyi bir insan olabilir ama ‘Belediyede neler yaptı?’ diye sorduğunuzda  sabahları yürüyen adam geliyor. Bu kadar insan kendi aralarından adam çıkaramadılar, Bilecik’ten aday getirdiler. Aralarında adam yok” dedi.

“ANLATSAK OSCAR’LIK FİLM ÇIKAR”

“Kendi aralarından bir aday çıkaramamaları bu seçimle birlikte geriye gittiklerinin işareti olacaktır” diyen Türkkan, “Birbirlerine düşmüş bir siyasi erkin karşısında millet ve memleket için bir araya gelmişsek hepimizi alkışlamak istiyorum. Böyle entrikanın ve sıkıntının döndüğü vilayette anlatsak Oscar’lık film çıkar.  Türkiye’ye Kocaeli’den ayar vermeye kalktılar. Türkiye’yi yönetmeyi beceremediler, Kocaeli’yi rezil ettiler. Kocaeli bu sefer makus talihini değiştirecek. Ben hiç bu kadar iddialı konuşmadım. AKP, Kocaeli’de iktidarını kaybediyor” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın ardından kürsüye gelen belediye başkan adayları kısaca kendilerini tanıtıp yapacaklarından bazılarını paylaştı.

“DARICA’YI MİLLET İTTİFAKINA YAZIN”

Darıca Belediye Başkan adayı Yakup Törk:“ Darıca, Millet İttifakı olarak AKP’ye gedik açacağımız yerlerden biri. Darıca’da her kesimden oy alacak birisiyim, Darıca’yı Millet İttifakı’nın hanesine yazın”

“SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYELİK”

Derince Belediye Başkan adayı Sertif Gökçe: “Derince’de saha çalışmalarıma devam ediyorum. 31 Mart’ta sosyal demokrat yönetimi Derince’ye yerleştirerek belediyecilik anlayışını değiştireceğim.  Sahadan aldığımız bilgilerde bu doğrultuda. Belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz”

“EŞİT VE ADİL BİR GEBZE”

Gebze Belediye Başkan adayı Recep Dursun: “Gebze ‘de kaynakların doğru kullanılmadığını gördük. Sorunları çözmek, eşit ve adil hizmet için Gebze Belediyesi Millet ittifakına kazandıracağıma inanıyorum.  31 Mart akşamı zaferi yaşayacağız”

“KÖRFEZ’DE RANTLARI KIRACAĞIZ”

Körfez Belediye Başkan adayı Salih Şirin: “Şu anda 115 Bin kişi Körfez’de oy kullanacak. Körfez’de hala sıkıntılar var.  Salih Şirin aday olmasın diye bazı arkadaşlarımız hala protesto ediyor. 15 yıldır Körfez’i sahte tüccarlar sarmış. Onlar biliyorlar ki Salih Şirin gelirse bu rantlar kırılacak. Biz ittifak yapılmadan önce halk ittifakını Körfez’de yaptık. Çalışmalarımız gayet güzel gidiyor. 31 Mart ‘ta Körfez Belediyesi vatandaşlarımıza hizmet edecek”

“DUMLU İLE VURDUK İŞERİ İLE YIKACAĞIZ”

Gölcük Belediye Başkan adayı İsmet İşeri: “Kocaeli’nin makus talihini değiştirecek kadrolar burada açıklanıyor. Gölcük malumunuz 10 bin işçiyi istihdam eden Türkiye’nin en stratejik önemine sahip donanma kenti. Fakat Gölcük bu yapısından uzaklaştı. Gölcük’ü almak için yola çıktık. Turan Dumlu ile vurduk, İsmet İşeri ile yıkacağız”

“31 MART’TA KANDIRA’YI KAZANACAĞIZ”

Kandıra Belediye Başkan adayı Ercüment Şahin: “Kandıra’da 5 yıl belediye başkanlığı yaptım. Aradan geçen 20 yıl sonra tekrardan Kandıra’ya hizmet için yola çıktım. Ben ve ekip arkadaşlarım 31 Mart’ta zaferi kazanacağız. Kandıra olarak Millet İttifakı’nda bir ve beraberiz, sorunsuz ilerliyoruz. 31 Mart’ta Kandıra’ya Millet İttifakı’nın zaferini yaşatacağız.

“GÜVENİNİZ BOŞA ÇIKMAYACAK”

Karamürsel Belediye Başkan adayı Ahmet Çalık: “Karamürsel’e 31 Mart akşamı akılcı, kalıcı bir hizmet için yola çıktık. Bütün arkadaşlarımız ile birlikte tüm gayreti göstermeye çalışıyoruz. Güveninizi boşa çıkarmayacağız”

“MUSTAFA KOCAMAN SEVİNEMEYECEK”

Kartepe Belediye Başkan adayı Cumhur Karakadılar: “ Millet İttifakı ile Hüseyin Üzülmez’i üzecektik onu Mustafa Kocaman üzdü. Biz de Mustafa Kocaman’ı sevindirmeyeceğiz. 31 Mart akşamı hepinizi Kartepe’ye bekliyorum”

“YOLSUZLUKLARLA ANILAN ÇAYIROVA”

CHP Çayırova Belediye Başkan adayı Selahattin Kaya: “Onurlu bir görevle başkanlık için yola çıktım. Çayırova olumsuzluk anlamında Türkiye’de meşhur oldu. CHP adayı olarak Çayırova’yı modern ve yaşanabilir bir kent yapmak için yola çıktık. Kocaeli’de Millet İttifakı başarılı olacaktır. İYİ Parti ile ayrı aday çıkardık ama kazanan Millet İttifakı olacak”

“MART’IN SONU BAHAR”

İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet: “Bu kent ortak akılla yönetilmiyor. 13-0 şımarıklığıyla vatandaşı dinlememe anlayışıyla bu kente yazık oluyor. Değişim çok yakın. Mart’ın sonu bahar. Bu kente marka değer katacak, ortak akıl ve kültürle kenti yönetecek güzel günlerimiz yakın. Millet İttifakı ciddi anlamda başarılı olacak. Gülümse İzmit Mart’ın sonu bahar.

“ÇALIŞACAĞIM VE BAŞARACAĞIM”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman: “Millet İttifakı milletin umudu haline geldi. İttifak gündeme geldiği günden beri bana verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için 31 Mart gecesine kadar çalışacağım ve başaracağım. Kocaeli, Büyükşehir belediyeleri gündeme geldiğinde pilot bölge seçildi ve diğerlerinden bir yıl önce göreve başladı. 13 belediye başkanından 12’sini değiştiriyorlar. CHP döneminden itibaren bu kente ne kattılar? Halk için kaynaklar nasıl kullanılır, ihtiyaç olan projeler nasıl hayata geçer bunları 31 Mart’ta göstereceğiz”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
SUKAY’da asıl bomba daha patlamadı

SUKAY’da asıl bomba daha patlamadı

 

Metropol Tv Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız