KOTO

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz
turkuaz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Kültür

Sinema akademisi ilk mezunlarını verdi.

15-30 yaş arası sinemaya ve oyunculuğa ilgi duyan gençlerin hedef kitle olarak seçildiği proje için geçtiğimiz haftalarda başvurular alınmıştı. Büyük ilgi gören başvuru sonunda 110 kişi arasından kura ile ilk 60 kişi belirlenmişti.

11 Kasım 2018 Saat: 22:01
Sinema akademisi ilk mezunlarını verdi.
Sinema akademisi ilk mezunlarını verdi.

15-30 yaş arası sinemaya ve oyunculuğa ilgi duyan gençlerin hedef kitle olarak seçildiği proje için geçtiğimiz haftalarda başvurular alınmıştı. Büyük ilgi gören başvuru sonunda 110 kişi arasından kura ile ilk 60 kişi belirlenmişti. Mehmet Ali Paşa Gençlik Merkezi’nde 60 kişiye 36 saat süreyle birçok filmde görüntü yönetmeni olarak görev almış Ömer Yılmaz tarafından setin koordinasyonu, sanatsal bakış açısına sahip olma, film formatları, çekim ölçekleri, kamera ve ışık sistemlerinin çalışma prensipleri konularında eğitim verildi.

Uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitimleri bitirenlere İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından sertifikaları verildi. Sertifika dağıtım töreninde görüntü yönetmeni Ömer Yılmaz, yönetmen Ayhan Özen, editör Aykut Yıldırım da hazır bulundu.

 

HER ŞEY SİZİN ELİNİZDE

 

Başkan Doğan gençleri tebrik edip sertifikalarını vererek “ elinizde çok güzel fırsatlar var. Bütün iş size kaldı. İnandığınız ve istediğiniz zaman her şey olur. Şehrimizin İstanbul’a yakınlığı ve açık hava  platosu olması yapımcıların ilgisini çekiyor. 

 Halen bir çok film şehrimizde çekilmekte bu da sizler için büyük avantaj. İzmit’te sanat var sloganıyla şehrimizin dört bir köşesindeki sanatsal faaliyetlerle İzmit’in sanatla iç içe olmasını sağlıyoruz. Sinema Akademisi Projemiz şehrimize ve ülkemize büyük bir vizyon katacak.  Proje ile sinemaya, sanata yeni değerler kazandırılacak. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Hürriyet’in Türkiye’nin dört bir köşesinden misafirleri var.

Hürriyet’in Türkiye’nin dört bir köşesinden misafirleri var.

 

Metropol Tv Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız