Nokta Reklam
Siyaset

Emekli maaşları asgari ücret seviyesine getirilsin

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül yaptığı açıklamada; “Hükümet asgari ücreti 4 bin 253 TL yaptı. Asgari ücretin bu denli artması tabi ki çalışanlara tebessüm ettiriyor.

Döviz artışını, temel ihtiyaç maddelerinin % 70 artmasını ve bu zammın pul olmasını bir kenara bırakalım hükümet bu asgari ücreti kendi vermeyecek. Bu asgari ücreti zaten kıt kanaat geçinen esnaf verecek.

“Esnaf bu yükün altından kalkamayacak”

Sanayi’de iki yakasını bir araya getirmeye çalışan sanayici verecek. Sürekli kepenk indiren esnaf bu yükün altından kalkamayacak. Bir çalışanın maliyeti 7 bin TL civarında olacak. Hükümet canlı bombayı esnafın kucağına bıraktı. Hükümet biraz ciddi ise bu zammı benim çalışanım, işçim, emekçim alın terinin karşılığını alsın diye yaptı ise asgari ücretliden hiç vergi almasın bu kriz ortamında esnafında yanında olduğunu göstersin. Aksi halde kaçak çalışan göçmenlerin sayısı hızla artacak ve işsizlik oranı tavan yapacak.

“Emekli maaşları asgari ücret seviyesine getirilsin”

Bir başka konu; hükümet gerçekten halkının yanında olduğunu göstermek istiyorsa 1.700 TL, 1.900 TL maaş alan emeklilerin en düşük maaşını asgari ücret seviyesine getirsin, garibanın duasını alsın, emekli büyüklerimiz de  hak ettikleri yaşam standartlarına kavuşsunlar” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu