Kültür

81 il ve 19 Ülkede Eş Zamanlı Atabarı Oynanacak

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu "Kültür Bakanlığının düzenlemiş olduğu bu etkinliğe duyarsız kalmayarak teşekkür etti.

16 Mayıs 2019 Saat: 15:39
81 il ve 19 Ülkede Eş Zamanlı Atabarı Oynanacak
81 il ve 19 Ülkede Eş Zamanlı Atabarı Oynanacak

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ve Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu  işbirliği ile 19 mayıs 2019 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun' a çıkışının 100. yıl dönümünde saatler 19.19'u gösterdiğinde 81 il ve 19 ülkenin eş zamanlı oynayacağı ülkemizde ve 22 ülkede kent 16 medyanın canlı yayınlayacağı ’’ Dünya Atabarı Oynuyor’’ projesi gerçekleştirilecektir.                                        

 

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu "Kültür Bakanlığının düzenlemiş olduğu bu etkinliğe duyarsız kalmayarak teşekkür etti. Artvinin meşhur ATABARI; dünyada 19 ülke, Türkiye'de 81 vilayette 19 Mayıs 2019 saat 19.19'da EŞZAMANLI oynanacak.

Bu hiç de yabana atılacak bir etkinlik olmadığı gibi, sadece Kocaeli'de yaşayan Artvinliler değil tüm Kocaeli'nin bu etkinliğe bizzat katılması bir onur olacaktır.Tören alanının bulunduğu alanda (Şelale Önü-Atatürk Anıtı)saat 17 30' toplanılacak,yörürüş yolundan yürülünerek Kent Meydanında (Eski Valiliğin olduğu alan)toplanılacak Valilik Korosu gösterisi ve saat tam 19:19 'da yaklaşık 300  Halk oyuncusunun gösterimi olacak.

 

Bir çok güzel anlamı içinde barındıran bu etkinliği düşünenlere ve uygulayıcılarına gönül dolusu teşekkürler, tebrikler. 

"diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑