Asayiş

Esnaf Yeni Uygulamadan Memnun Değil

Kent merkezinde Manavlık yapan bir vatandaşımız sıkıntısını son çare olarak yerel medya üzerinde paylaşmakta buldu..

7 Temmuz 2018 Saat: 14:44
Esnaf Yeni Uygulamadan Memnun Değil
Esnaf Yeni Uygulamadan Memnun Değil

Eski Hal  1984 yılından bu yana faaliyet gösteriyordu.40 dönüm arazi üzerinde kurulu bulunan mevcut hal binasında bulunan 62 dükkan ise 62 metrekare alana sahip olup faaliyetini sürdürüyordu.

2015 yılında yapımı tamamlanan yeni hal binası, Eylül 2015 tarihi itibarı ile aktif hale getirilerek işlerin hızlanması adına esnafları rahatlattı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından tam 20 milyon liraya mal edilen hal binası 85 dönüm arazi üzerinde kuruldu. 62 dükkanın bulunduğu hal binasında tüm dükkanlar 106 metrekare büyüklüğünde yapıldı.

Yakın zamana kadar işler rutin olarak devam ediyordu. Kent merkezinde Manavlık yapan vatandaşımızın paylaşımına göre:

Daha önce akşam saat 24 00 gibi hal binası önüne gelip malımızı alıp evimize dönüyorduk,başlatılan yeni uygulama ile ne yapıçağımızı şaşırdık.

Sabaha karşı saat 03 00 ‘e kadar bekletiliyoruz. Kapıda onlarca zabıta nezaretinde içeriye alınıyoruz.Sebebini bilmediğimiz nedenden dolayı bekletilmek bizleri oldukça rahatsız etti.Hatta bu sabah Haldeki Kabzımallar ile çok ciddi tartışma yaşandı.

Haldeki işimizin bitmesi sabah 06 00’yı buluyor. İşyerimizde hiç dinlenmeden mesaimiz başlıyor.İşimizin başında uyku halinde hizmet vermeye çalışıyoruz.”

Yetkililerimizin zaman kaybetmeden bu sorunun kaldırılması için harekete geçmesini istiyoruz.

Bizde buradan yetkililere konu hakkında  bir açıklama yapmalarını,ciddi tartışmalara neden olan bu yeni uygulamada aksayan bir şeyler varsada bir an önce gidermeleri için sesleniyoruz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑