Teknoloji

Güneş enerjisiyle telefon şarj ettiler

Kocaeli Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi Elektrik Bölümü öğrencileri güneş paneli prototipi ile cep telefonu şarj etmeyi başardı

2 Şubat 2020 Saat: 11:50
Güneş enerjisiyle telefon şarj ettiler
Güneş enerjisiyle telefon şarj ettiler

Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde bulunan öğrenciler, meslek atölyelerinde eğitim almaya devam ediyor. Bu kapsamda Elektrik bölümünde eğitim gören 11 öğrenci, güneş paneli prototipi ile cep telefonu şarj etmeyi başardı.

 

AMAÇ ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAK

Önleyici sosyal hizmetler çalışması olarak faaliyetlerini yürüten Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde, 6 ay sürecek olan elektrik bölümü eğitimleri devam ediyor. Eğitimlerdeki amaç öğrencilerin ufkunu açıp, dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarına ilgiyi çekerek, gelecek nesillere güneş enerjisinin önemini belirtmek ve ülke ekonomisine de katkı sağlamak.

 

TELEFONU ŞARJ ETTİLER

Elektrik bölümünde eğitim gören 11 öğrenci, güneş paneli prototipi ile cep telefonu şarj etmeyi başardı. Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı Beyaz Kalpler Eğitim Merkezi Elektrik bölümü öğrencileri, güneş paneli prototipi ile cep telefonu şarj etmek için; 78mm*52mm ve 0,5 voltluk 14 adet mini güneş gözesini birleştirdi. Kullanılan güneş gözelerinden maksimum 7 volt elde edilmesi beklenirken bulutlu havada %95,7’lik bir verimle 6,7 voltluk bir gerilim elde edildi. Öğrenciler kurdukları güneş paneli sistemi ile cep telefonu şarj etti.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑