Yaşam

Her Okula Bir Can Dostu

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Sokak Hayvanları Geçici Barınma Merkezinde anlamlı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte “Her Okula Bir Can Dostu” projesi kapsamında okullara kedi ve köpek kulübesi dağıtıldı.

4 Ekim 2019 Saat: 20:56
Her Okula Bir Can Dostu
Her Okula Bir Can Dostu


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Sokak Hayvanları Geçici Barınma Merkezinde özel ve bir o kadar da anlamlı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte 
“Her Okula Bir Can Dostu” projesi kapsamında okullara kedi ve köpek kulübesi dağıtıldı.

 

ÇOCUKLAR KÖPEKLERLE VAKİT GEÇİRDİ

Etkinliğe katılan çocuklar  Sokak Hayvanları Geçici Barınma Merkezini gezdi. Merkezi tanıyan çocuklar hayvanlarla vakit geçirdi. Kendilerine ayrılan alanlarda gezinen çocuklar doyasıya eğlendi.

 

JANDARMA KÖPEKLERİ ŞOV YAPTI

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı’nın eğitimli köpeklerinin gösterisi ile başladı. Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı Narkotik Köpeği Ateş, bir araç içerisinde saklanan zehirli maddeyi buldu. Arama kurtarma köpeği Kor ise kutu içerisinde saklanan çocuğu buldu.

 

OKULLARA KEDİ VE KÖPEK KULÜBESİ DAĞITILDI

"Her Okula Bir Can Dostu” projesi kapsamında kedi ve köpek kulübesi ile mamalar dağıtıldı. K.B.B talepte bulunan Kazım Karabekir Ortaokulu, Çayırova Hanife Soykan Ortaokulu, Çayırova Şekerpınar Ortaokulu, Şükrü Arıcı İlköğretim Okulu, Karamürsel Güzelkıyı Ortaokulu, 30 Ağustos İlköğretim Okulu, Derince Utku Anaokulu, Kandıra Gergilli Sefa Sirmen İlkokulu, 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi, Gebze Şehit Öğretmen Necmettin Kuyucu Anadolu Lisesi ve Kırkarmut Şehit Er Ahsen Budak İlkokulu’na kedi ve köpek kulübesi verildi.

 

KÖPEK SAHİPLENDİLER

“Her Okula Bir Can Dostu” projesi kapsamında Derince Utku Anaokulu Kocaeli Sokak Hayvanları Geçici Barınma Merkezi’nden ayrıca köpek sahiplendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑