Yaşam

Hürriyet, ilk hasadı kendi elleriyle topladı

Durhasan Mahallesi’nde İzmit Belediyesine ait olan boş araziyi değerlendiren ve burayı tarımsal alana çeviren Başkan Hürriyet, Mayıs ayında yapılan ekimin ardından bugün ilk hasadı kendi elleriyle topladı

30 Temmuz 2020 Saat: 01:04
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.557 kez okunmuştur

Hürriyet, ilk hasadı kendi elleriyle topladı
Hürriyet, ilk hasadı kendi elleriyle topladı
Pandemi süreciyle birlikte üretimin ve üretmenin öneminin ortaya çıktığı bir dönemde İzmit Belediyesinin Durhasan Mahallesi’nde bulunan boş arazini tarımsal üretim alanına çeviren Başkan Hürriyet iki ay sonra 1.5 tonluk ilk hasadı gerçekleştirdi. İçerisinde domates, biber, kabak, patlıcan gibi birçok meyve sebzenin yer aldığı tarımsal üretim bahçesinin kaliteli ürünler vermesi üreticinin yüzünü güldürdü. 
BAŞKAN HÜRRİYET TEK TEK TOPLADI
Durhasan Mahallesi’nde ki tarımsal üretim alanında gerçekleşen hasat programına İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, Ziraat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Özgür Yılmaz, İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Kızıl, Durhasan Mahalle Muhtarı Ünal Turan, Emirhan Mahallesi Muhtarı Turan Arslan, İzmit Belediyesi Muhtar Hizmetleri Koordinatörü ve meclis üyesi Süleyman Şen, meclis üyeleri Ertuğrul Malçok, Tuncay Aşkın ve ilgili birim müdürleri katılırken Başkan Hürriyet yetiştirilen ürünleri tarladan tek tek topladı. 
BU DAHA BAŞLANGIÇ
Hasat etkinliği öncesinde açıklamalarda bulunan Başkan Hürriyet, “Sağlıklı gıdaya ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu pandemi süreci bizlere gösterdi. Bu süreçte boş arazilerin değerlendirilmesi gerektiğini düşündük. Çiftçimize kendi kaynaklarımızla destek olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu tarımsal üretim alanında elde ettiğimiz ürünler bir başlangıç” dedi. 
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞACAK
Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “İlk olarak elde ettiğimiz ürünlerimizi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız. Üreten bir belediye olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz burada aslında çiftçilik yapmayacağız, hem tecrübe edineceğiz hem de üreticimize destek vereceğiz. Hedefimiz daha çok ürün elde ederek daha çok üreticiye ulaşmak” dedi.
ODA BAŞKANLARI TEŞEKKÜR ETTİ  
Başkan Hürriyet’in ardından konuşan İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, “Bizler için çok sevindirici bir olay. Başkanımızın sürdürebilir tarıma verdiği önemden ve yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Ardından konuşan Ziraat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Özgür Yılmaz ise, “Üretim alanlarının ve üreticilerin azaldığı bir dönemde belediyemizin attığı bu adım bizleri çok mutlu etti. Özellikle İzmit Belediyesinin boş arazileri değerlendirmesiyle birlikte yeni bir adım atıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu. 
EMEK VEREN EMEKÇİLER UNUTULMADI
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Hürriyet, oda başkanları ve muhtarlar yetiştirilen ürünleri tek tek toplarken tarlanın ekiminden bugüne kadar emeği geçenlerde unutulmadı. Başkan Hürriyet tarlanın ekiminde bizzat görev alan ziraat mühendisleri Sinem Koç Eren, Emin Deha Sönmez Işık, Volkan Atabay ve personele ayrıca teşekkür etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız