Ekonomi

“Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarı” 6 Mart’ta başlıyor

Bu yıl 2.’si gerçekleştirilecek olan “Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarı” 6-10 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

18 Şubat 2019 Saat: 10:51
“Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarı” 6 Mart’ta başlıyor
“Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarı” 6 Mart’ta başlıyor

200 AŞKIN FİRMA VE BELEDİYE

6-10 Mart tarihleri arasında Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezinde yapılacak olan fuar için hazırlıklar sürüyor. Bu yıl fuarda tarım sektöründe lider ve alt firmalardan oluşan 200’ü aşkın şirket katılacak. Firmaların yanı sıra 30 Büyükşehir ve ilçe belediyelerinden katılım sağlanacak.

 

FUARDA DANIŞMANLIK HİZMETİ

Geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve yaklaşık 150 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda bu yıl da önemli etkinlikler yapılacak. Bu yıl fuarda hayvancılık,tavukçuluk ve süt endüstrisi ile sera,bahçe ve süs bitkileri endüstrisi konularında alet, ekipman ve ürünler sergilenecek. fuarda ayrıca özel danışmanlık firmaları ve TİGEM başta olmak üzere, tarım ve hayvancılık alanlarında görev yapan resmi kurumlar, ziyaretçiler ile bilgi paylaşımında bulunacak.

 

ATA TOHUMU DAĞITILACAK

“Kocaeli 2. Doğu Marmara Tarım Fuarı’nın” Bu yıl ki ana teması yerel (ata tohumları) olacak. Fuarda ayrıca ata tohumu dağıtımı ile yerel tohumun üretiminin önemi ve sürdürülebilirliği konularında seminerler yapılacak. Çiftçilere her yıl yapılan ilkbahar ve sonbahar yem ile tohum bitkisi desteği fuar kapsamında yapılacak.

 

TARIM ALANLARI GEZDİRİLECEK

Fuar süresince her gün katılımcıların sorularına cevap verecek uygulamalı atölye çalışmaları ve “Sağlıklı üretimin yolu” adı altında, Kocaeli Üniversitesi akademisyenleri tarafından danışmanlık hizmeti verilecek. İl dışından fuara katılım sağlayacak misafirlere “Gez Gör Kocaeli” programı kapsamında tarım ve hayvancılık işletmeleri gezdirilecek.

 ​

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑