Kültür

Kocaeli Kitap Fuarı, çocuk yazarları ağırladı.

Yaşları 9 ile 10 arasında değişen minik yazarlar Duru Melek Cevherli, Esila Su Özkol ve Yağmur Savaşhan, Karamürsel Alp Salonu’nda küçük yaşlarında başladıkları yazarlık serüvenlerini anlattı.

1 Mayıs 2019 Saat: 15:41
Kocaeli Kitap Fuarı, çocuk yazarları ağırladı.
Kocaeli Kitap Fuarı, çocuk yazarları ağırladı.

Söyleşi öncesinde Kocaeli Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Alptekin Cevherli, okumanın ve yazmanın önemine yönelik bir konuşma yaptı. Okuma alışkanlığının çocuk yaşta elde edilebileceğini kaydeden Cevherli, bununla beraber, çocukların küçük yaşta yazma yeteneklerinin peşine düşülmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

KİTAPLARINI ANLATTILAR

Söyleşide Duru Melek Cevherli “Duru’nun günlüğü”  ve Esila Su Özkol “Su Gibi Hikayeler”, Yağmur Savaşhan ‘‘Canlı Ormanın Koruyucusu’’ adlı kitaplarını okurlara anlattı. Minik yazarlar söyleşiye katılan okurlar için kitaplarından hikayeler de okudu.

 

HİKAYE YAZMAYI SEVİYORUM

Söyleşide 8 yaşındaki Duru Melek Cevherli yazmayı çok sevdiğini söyledi. Yazmanın kendisini mutlu ettiğini anlatan Duru Melek, “Okuma yazmayı öğrendikten sonra kısa kısa hikayeler yazmaya başladım. Kitabımda 12 hikaye var. Hikaye yazmayı çok seviyorum ve bundan sonra da yazmaya devam edeceğim” dedi. 10 yaşındaki yazar Yağmur Savaşhan ise kitap okumayı çok sevdiğini anlatarak, herkese yazmayı tavsiye etti.

 

ESİLA SU’NUN YAZMA SERÜVENİ

Esila Su Özkol ise yazma konusunda anne ve babasının her zaman destek olduğunu söyledi. Esila Su, “Hikayelerimi hem hayal dünyamdan, hem de yaşadıklarımdan etkilenerek yazdım” dedi. Çocuk yazarlar gelecekte de en büyük hobilerinin yazmak olacağını kaydetti.

 

 

ANNELERDEN MİNİK YAZARLARA BAŞARI PLAKETİ

Söyleşinin ardından minik yazarların anneleri çocuklarına birer başarı plaketi takdim etti. Çocuk yazarlar daha sonra,  Kocaeli Yazarlar ve Şairler Derneği standında okurları için kitaplarını imzaladı.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑