Yaşam

KOCAELİ'NDE ÖNEMLİ TURİZM DEĞERLERİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ..?

TOURMAG Turizm Dergisi olarak geçtiğimiz ay ziyaret ettiğimiz Kocaeli bölgesinin önemli turizm değerlerine sahip olduğunu gözlemledik ve bunu dergimiz sayfalarına taşıma kararı aldık.

9 Şubat 2020 Saat: 19:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 264 kez okunmuştur

KOCAELİNDE ÖNEMLİ TURİZM DEĞERLERİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ..?
KOCAELİ'NDE ÖNEMLİ TURİZM DEĞERLERİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ..?
KOCAELİ'NDE ÖNEMLİ TURİZM DEĞERLERİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ..?
Pek çoğumuzun devasa sanayi kuruluşları ve petrokimya tesisleriyle bildiği Kocaeli, TOURMAG Turizm Dergisi’ne kapak oldu. Dergi, yayınlanan yeni sayısında Nikomedia Krallığı’ndan Kartaca’ya, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanan süreçte Hannibal, Fatih Sultan Mehmet ve Osman Hamdi’nin yollarının Kocaeli şehrinde kesiştiğine dikkat çekiyor.

SAKLANAN GÜZELLİKLER DİYARI

Kadir Toprakkaya ve Pınar Baltacı’nın birlikte kaleme aldıkları inceleme yazısında, bölgenin sahip olduğu değerlerin dünyanın başını döndürebilecek düzeyde olduğuna vurgu yapılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel, Kocaeli Müze Müdürü Serkan Gedük ve Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdür Ercan Yamen’in görüşlerine de yer veren TOURMAG sayfalarında, bölgenin pek çok güzelliğe sahip olmasına rağmen bu değerlerin yeterince öne çıkarılamadığı da sorgulanıyor.

SAFFET EMRE TONGUÇ’UN ALTERNATİF ROTASI

Bizi Kocaeli’yi kapak konusu yapmamıza yönelten yazarımız Saffet Emre Tonguç ise, yine dergi sayfalarında yer alan yazısında Kocaeli bölgesini alternatif bir gezi rotası olarak gördüğünü belirterek; “Gebze’de tarihin, Eskihisar’da sanatın izleri görülmeli” mesajı verdi.

YELLOW STONE’DAN ŞİLİ’YE, MALTA’YA

TOURMAG’in içeriğinde Türkiye’nin yedi bölgesinden turizm haberlerinin yanı sıra Selen Özcan’ın “Korkutucu güzellik” olarak yorumladığı Yellowstone, Barış Kadıoğlu’nun “Okyanus ve çölün birleştiği yer” olarak nitelendirdiği Şili ve Serda Büyük Koyuncu’nun “Ne çekmişsin sen be Malta!” dediği, mimarisinde her uygarlıktan izler taşıyan Akdeniz’in ünlü ada ülkesi Malta da farklı yönleriyle anlatılıyor.

TAYLAND, İZLANDA, İSPANYA

Yazıları büyük bir zevkle okunan Melih Uslu’nun eski İstanbul mahallelerindeki yürüyüş rotası, bu kez “Ahırkapı’dan Kadırga’ya” başlığı ile taşındı dergi sayfalarına. Yaprak Gürdal’ın Tayland’ın etnik grubu Tai Lue ile söyleşisi ve izlenimleri de dikkat çeken bir başka yazı. Yiğit Uygun, İspanya’nın Katalonya’sına farklı bir gözle bakarken, Salvador Dali’ye de uğradı. Hayli İlginç notları var. Melih Daşgın’ın yazısı için ise en çok şaşıracağınız yazı demek mümkün. “Uzaya gitmek ister miydiniz?” diye soruyor Daşgın, İzlanda yazısında ve ekliyor: “Çok mu imkânsız geldi? O zaman İzlanda’ya gidin, bu dünyadan olmadığını kesinlikle anlayacaksınız.”

KANATLARIMDA İSTANBUL

Dergi içeriğinde bu çalışmalar dışında, Saffet Emre Tonguç’un satış rekorları kıran “Kanatlarımda İstanbul” adlı kitabı hakkında söyleşi, Türkiye’nin yedi bölgesinden turizm haberleri, Antalya, Bodrum ve Kapadokya bölgelerinden İngilizce haberler de var.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız