Siyaset

Nazlıgül: Kızılay yönetimi ahlaksızlıkta ve yolsuzlukta zirveye ulaştı

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, ülke ve Kocaeli gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Parti binasında düzenlenen toplantıda Elazığ’da meydana gelen depremde yaşamını yitiren vatandaşlara başsağlığı diledi.

2 Şubat 2020 Saat: 02:03
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 261 kez okunmuştur

Nazlıgül: Kızılay yönetimi ahlaksızlıkta ve yolsuzlukta zirveye ulaştı
Nazlıgül: Kızılay yönetimi ahlaksızlıkta ve yolsuzlukta zirveye ulaştı

Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Tütünçiftlik ve Kirazlıyalı arası konteyner parkı ve tır parkı olmuş” dedi

Nazlıgül, “Bu bölge gelişigüzel bırakılan TIR dorseleri ile dolu. Körfez Belediyesi kentsel dönüşümü biraz yanlış anlamış. Körfez’i kentsel dönüşümden TIRsal dönüşüme çevirmişler” eleştirisinde bulundu. 

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, ülke ve Kocaeli gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Parti binasında düzenlenen toplantıda Elazığ’da meydana gelen depremde yaşamını yitiren vatandaşlara başsağlığı dileyen Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “2019 -2020 eğitim öğretim yılı 2, yarıyılı pazartesi başlayacak, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dileriz.

Elazığ depremini ulusça yaşadık.Öncelikle yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet dileriz. Tüm Elazığ halkına başsağlığı diler, yaralılara şifalar dileriz. Millet olarak Elazığ depreminin yaralarını sarmak için bir olduk, bütün olduk. Ne kadar güçlü birbirine bağlı bir millet olduğumuzư bir kere daha gösterdik. Kocaeli için bir komisyon hazırladık. Kocaeli depreme hazır mı, ne eksiğimiz var, neler yapabiliriz, kaç tane hasarlı binamız var gibi hazırlıklar yapıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşacağız” dedi. 

“Kızılay’daki durum Türk milletinin içini sızlatıyor”
Avrupa Parlamentosu’nda Türk Bayrağını yırtan Yunan vekil hakkında konuşan Nazlıgül, “Yunan faşisti bayrağımızı yaktı. Bayrak hangi dinden, hangi ırktan, hangi milletten olursa olsun bir ulusun namusu ve şerefidir. Bayrağa saygısızlık eden namussuz ve şerefsizdir.

Bu faşistin yaptıkları Batı Trakya'da yaşayan soydaşlarımızın neler çektiğinin bize küçük bir yansımasıdır. Allah soydaşlarımızın yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı. Kızılay içindeki yolsuzluk iddiaları hakkında konuşan Nazlıgül, “Kızılay Türkiye'de en güvenilir kurumların başını çekerdi. Bugün Kızılay için konuşulanlar, Türk milletinin içini sızlatmaktadır. Hiç tereddüt etmeden Kızılay'a yardımlarını esirgemeyen Türk insanı bugün Kızılay idarecilerine lanet okumaktadır” dedi. 

“Yönetim kadrosu acilen istifa etmelidir”
Nazlıgül, “Genel başkanımız Sayın Gültekin Uysal'ın dediği gibi, Kızılay yönetimi çürümüşlükte, yozlaşmada, ahlaksızlıkta ve yolsuzlukta zirveye ulaştı. İşte bağımsız olması gereken kurumların siyasallaştırılmasının sonucudur bugün gelinen nokta. Biz yine kurum olarak Kızılay'a güvenmeye devam edeceğiz. Fakat Demokrat Parti olarak Kızılay'ın yönetim kadrosunu acilen, en azından bundan sonra onurlu bir duruş göstererek istifaya davet ediyoruz” çağrısı yaptı. 

“Kentsel dönüşüm TIRsal dönüşüm olmuş”
Körfez ilçesindeki vatandaşların TIR parklarından gelen yoğun şikayetlerden söz eden Nazlıgül, “Özellikle Tütünçiftlik ve Kirazlıyalı arası konteyner ve TIR parkı olmuş. Bu bölge gelişigüzel bırakılan TIR dorseleri ile dolu. Körfez Belediyesi kentsel dönüşümü biraz yanlış anlamış. Körfez’i kentsel dönüşümden TIRsal dönüşüme çevirmişler.

Körfez ilçesinde yerleşim alanlarının içinde park edilen TIRlar yaşamsal alanı olumsuz yönde etkilemekte. Burada TIR şoförlerimizi suçlamak değil amacım. Bölgede büyük bir tır parkımız olsa bu arkadaşlarımız da araçlarını çekecektir elbette. Bölgede büyüyen liman ve lojistik hizmetleri ile paralel çoğalan Yarımca bölgesine büyük bir TIR parkı kaçınılmaz oldu. Körfez bölgesini hem görüntü kirliliğinden kurtaracaktır hem de bu mahallelerden gelen şikayetlerin önünü kesecektir” diye konuştu

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız