Kültür

Türkiye’deki tüm kitap fuarlarını gezmişler

İstanbul’da yaşayan Türk ailesinin dördüz kızları Kocaeli Kitap Fuarı’na annesi ve babası ile birlikte geldi. 2. sınıf öğrencisi olan dördüzler Zeynep, Ayşegül, Dilruba ve Dilefza, gezilmedik yayınevi ve sahaf bırakmadı.

30 Nisan 2019 Saat: 13:17
Türkiye’deki tüm kitap fuarlarını gezmişler
Türkiye’deki tüm kitap fuarlarını gezmişler

İstanbul’da yaşayan Türk ailesinin dördüz kızları Kocaeli Kitap Fuarı’na annesi ve babası ile birlikte geldi. 2. sınıf öğrencisi olan dördüzler Zeynep, Ayşegül, Dilruba ve Dilefza, gezilmedik yayınevi ve sahaf bırakmadı. Türk ailesi, kızlarının kitap okuma sevgisi sayesinde Türkiye’deki tüm kitap fuarlarını gezdiklerini ifade etti.

 

İZMİR, İSTANBUL ŞİMDİ DE KOCAELİ

Sık sık kitap fuarlarını gezdiklerini ve çocuklarının istedikleri kitapları almaya özen gösterdiklerini belirten Türk ailesi “Kocaeli Kitap Fuarı’nı dört gözle bekledik. Kızlarımız çok heyecanlıydı, aylar öncesinden kitap listesi yaptılar. Kızlarımızın kitaba olan sevgisi bizi çok mutlu ediyor. Umarız kitaba olan sevgileri ömür boyu sürer.” dedi.

 

HER GÜN SAATLERCE KİTAP OKUYORLAR

Kitaplara olan sevgilerinin küçük yaşta başladığını söyleyen Türk ailesi “Biz de çok kitap okuyoruz. Çocuklarımıza kitabı okumalarını söylemek yerine, kendi hal ve hareketlerimizle göstermeye çalıştık. Bebekliklerinden beri, bizi hep elimizde kitapla gördüler.“ dedi.

 

EN SON HANSEL VE GRETEL’İ OKUDUK

Kocaeli Kitap Fuarı’nda gördükleri hemen hemen her çocuk kitabını alan Zeynep, Ayşegül, Dilruba ve Dilefza Türk “Kitap okumayı çok seviyoruz. En son Kurabiye Canavarı ve Hansel ve Gretel’i okuduk. Her okuduğumuz kitabın özetini çıkarıp saklıyoruz. Bir an önce eve gidip yeni aldığımız kitapları okumak istiyoruz. “ dediler.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑