Nokta Reklam
Siyaset

İzmit’te DP ye Katılımlar Hız Kazandı

Demokrat Parti’nin başarılı İzmit İlçe Başkanı Nuray Macit, bugün partisinin il binasında bir ilki gerçekleştirdi.

Demokrat Parti’nin başarılı İzmit İlçe Başkanı Nuray Macit, bugün partisinin il binasında bir ilki gerçekleştirdi. Kocaeli’de bir çok STK ve siyasi parti yönetimleri, basınla sabah kahvaltısında buluşmayı gelenek haline getirirken, DP İzmit İlçe Başkanı Nuray Macit, Kocaeli’de bir ilke imza atarak basınla 5 çayında bir araya geldi. İzmit’te DP ye Katılımlar Hız Kazandı

“Günün yorgunluğunu atmak için”

Demokrat Partili kadınların kendi elleriyle yaptığı, birbirinden güzel poğaça, börek, kurabiye, kısır ve makarna salatası gibi ev yapımı ürünler çaylar eşliğinde afiyetle yenildi. Başkan Macit, “Bir değişiklik olsun istedik. Partili bayanlarımızla birlikte yaptıklarımızı siz basın mensuplarıyla bir taraftan paylaşırken, günün yorgunluğunu da atmayı düşündük” dedi.

İzmit'te DP ye katılımlar sürüyor
İzmit’te DP ye katılımlar sürüyor

 

“Partimiz günden güne büyüyor”

DP İzmit İlçe’nin basınla buluşmasına katılan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, “Partimiz her geçen gün bir adım daha büyüyor. Mart ayında büyük kurultayımız var. Kurultay, sıçrama hareketimiz olacak” diye konuştu.

“Baraj ve köprüleri devlet eliyle yaptık”

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, “Millet ittifakı içinde yer alıyoruz. Geçtiğimiz süreçte çok fazla katılım oldu. Yıllar önce bu ülkedeki barajları ve köprüleri garantili değil, devlet eliyle yaptık. DP mecliste bu ülkeye hizmet edecektir. Türk siyasetinin tanıdığı isimler partimizde yer alacak. Ayarları bozacağız. Perdelerimizi tekrar bu millete açmış olacağız.

“Kandıra’da geniş katılım olacak”

Aydoğdu sözlerini şöyle sürdürdü: “Kocaeli genelinde ilçelerimizi güçlendiriyoruz. Kandıra’da İYİ Parti’den ayrılan 30, 35 kişi DP’ye geçecek. Önümüzdeki belediye seçimlerinde Karamürsel, İzmit ve Kandıra ve Körfez ilçemizde ciddi adaylarımız olacak.

Yerel seçimlerde de millet ittifakı ile devam edeceğiz. Birkaç belediyeye talip olacağız. Demokrat Parti’de daha önce görevde bulunan ama sonra partiden ayrılmış herkesi tekrar partimize geri çağırıyoruz. Memleket için siyaset yapacak herkesi tekrar çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Hepimiz etkileniyoruz”

Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanı Nuray Macit, “Genel anlamda ekonomik sıkıntılar hepimizi etkiliyor. Başta esnafımız olmak üzere herkes gergin. Bu da aile hayatlarına yansıyor. Ben de elimi taşın altına koyarak siyasete girdim. Genel başkanımız, çok donanımlı bir siyasetçi. Hepimiz memleket derdindeyiz. Seçim yakın zamanda gibi gözüküyor. Şu anda siyah ile beyaz arasında kalmış gibiyiz” dedi.

İzmit'te DP ye Katılımlar Hız Kazandı
İzmit’te DP ye Katılımlar Hız Kazandı

“Bu yangının içinde biz de yanıyoruz”

Macit sözlerini şöyle sürdürdü: “Asgari ücret keşke hiç artmasaydı. Zaten zammın verildiği gün 2 bin lira geri alındı. Hayallerimizin gerçek olması için hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Bu yangının içinde hepimiz yanıyoruz. Kimsede vicdan da kalmadı. İzmit’in akşamları hizmet veren esnafları ışıkları kapatmak zorunda kalıyor. Faturaları gördükçe aklım çıkıyor. Gitmesi gereken bir iktidar var. Bunun için hepimiz mücadele etmeliyiz. Korku tüneli içindeyiz ve bunu yenmeliyiz”

Yeni katılanlara kırat rozeti takıldı

Konuşmaların ardından Demokrat Parti İzmit İlçe Teşkilatı’na yeni katılanlara DP İzmit İlçe Başkanı Nuray Macit tarafından rozetleri takıldı. Rozet töreninin ardından 5 çayı programına emeği geçenler ve yeni üyelerle hatıra fotoğrafı çekildi. İzmit’te DP ye Katılımlar Hız Kazandı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu