Nokta Reklam
Siyaset

Nizamettin Erdem CHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Oldu

Nizamettin Erdem Kocaeli’den CHP’den 28 Dönem Milletvekili Aday Adayı oldu. Genel merkez Ankara’ya giderek müracatı yaptı.

Nizamettin Erdem’in yaptığı açıklamada: Değerli arkadaşlarım,  Kocaeli Bölgesinden Milletvekili aday adayı başvurumu ben de yaptım. Takdir Genel Merkezimizin, aday gösterilirsem de takdir, Kocaeli’mizin değerli halkına aittir.

Değerli arkadaşlarım, 1968 yılında Artvin Kazım Karabekir lisesine başladığımdan itibaren devrimci mücadele içerisinde yerimi aldım, 1975 yılında TC. Ziraat Bankası Artvin Şubesinde memur olarak göreve başladım,1976 yılı Ocak ayında “Artvin de çok büyük eksikliği hissedilen, Tüm Memurlar Derneğini Kısa adı TÜM-DER”i geniş memur arkadaş çevremin ısrarları üzerine kurdum bir yıl içerisinde 550 üyeli dernek oldu, 1980 12 eylül askeri cunta darbe yapınca, Erzurum 9. kolordunun Genel Müdürlüğümüze, gönderdiği” 15 gün içerisinde Artvin İl hudutları dışarısına çıkmalıdır” yazısı sonucunda 24 Eylül 1980 günü Giresun/Görele ilçesinin Çanakçı nahiyesinde ki T.C. Ziraat Bankası şubemize sürgün edildim.

Nizamettin Erdem CHP Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Oldu

Bu süre içerisinde Sol ve Devrimci görüşe sahip olan bir derneğin başkanlığını yapmış olmam gerekçe gösterilerek Mayıs 1981 günü 4 yaşındaki oğlumu tedavi için Artvin Devlet Hastanesine getirmiştim muayene sıramızı beklerken tutuklandım  5,5 ay tutuklu kaldım tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildim görevimin başına geri döndüm.

8 Kasım 1982 yılında Kocaeli Şubemize kendi isteğimle tayin isteyerek, ömrümün daha çok kısmını geçirdiğim “İkinci memleketim” dediğim Kocaeli’mize geldim 2002 yılının sonunda kendi isteğimle emekli oldum “nerede devrimci mücadelemi sürdürebilirim dedim ve benim düşünceme en yakın sivil toplum kuruluşu olan CHP’mize üye oldum, o gün bu gündür partimizde, uzun süre İl Eğitim Komisyonlarında olmak üzere bir nefer olarak çalıştım. Saygılarımla.”

Nizamettin ERDEM

CHP 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu