Nokta Reklam
Siyaset

Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanlığı Geleneksel Körfez Turu Programı’nı gerçekleştirdi

Saat 18.00’da başlayan Programa 600’ün üzerinde katılım oldu.

Saat 18.00’da başlayan Programa 600’ün üzerinde katılım oldu.

Katılımcılar arasında Saadet Partisi Sözücüsü ve İstanbul Milletvekili Birol AYDIN, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün, İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükriye Bilgili’nin yanı sıra bir çok partili katıldı.

Açılış Konuşmalarını gerçekleştiren İlçe Başkanı Mustafa ÖZSOY şu ifadeleri kuklandı.

ÖZSOY: “YALAN VE İFTİRAYLA BİR SEÇİM GEÇİRDİK”

Kıymetli misafirler değerli haziran Saadet Partimizin Geleneksel Körfez Turu programına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Ne yazık ki; Seçimlerden bugüne yapılanlara, yapılmayanlara, söylenenlere ve söylenmeyenlere baktığımızda; “Yalan ve İftirayla Seçim Kazanıyorlar, Talanla Ekonomi Yönetiyorlar” demek mümkün.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri üzerinden hatırı sayılır günler geçmesine rağmen iktidarın

Bu sürede, seçim zamanı vaat ettikleri icraatler değilde seçimden sonra ortaya konan bir takım icraatları var.

Öncelikle şunu görmek gerekir ki; Sn. Erdoğan, Ak parti ve Cumhur İttifakı seçim sürecinde dile getirmediği birçok icraata da girişti.

Seçim beyannamelerinde, seçim mitinglerinde yer almayan birçok hususu, kısa sürede icraata koydu.

Seçim sürecinde devletin kasasından elini çekmeyen iktidar, seçimden sonra milletin kesesine el atmaktan çekinmedi..

2023 yılında ödenecek MTV’nin iki kat ödenmesi vaatleri yoktu. Hemen hayata geçirdiler.

Katma Değer Vergisi oranlarında artış şeklinde bir vaatleri yoktu. KDV oranlarında 2 ile 12 puan arasında artış yaptılar.

Faizleri düşüreceğiz demişler hatta bir de üstüne “NASS” kavramı ile teminat göstermişlerdi. Fakat, kabine oluştuktan ve Merkez Bankası yeni başkanı göreve başladıktan hemen sonra Cumhuriyet tarihinin tek seferdeki en büyük faiz artışını yaparak işe başladılar.

Politika faizini %75 artırmakla yetinmediler. Vergi ve harçlarda da %50 ila %228 arasında artış yaptılar.

Üniversite öğrencilerine ÖTV-KDV muafiyetli telefon ve bilgisayar vaat etmişlerdi.

Biz yanlış anlamışız vergi muafiyeti değil vergi eziyeti vaat etmişler.

Yurt dışından edinilen telefonların, kayıt ücreti 6 bin TL’den 20 bin TL’yle yükselttiler.

Yetmedi, motorinde ve benzinde ÖTV’ye litre başına 5 lira bir gecede, LPG’ye 4 lira bir gecede, akaryakıta yüzde 23 zam yaptınız. Seçimden bugüne kadar akaryakıta yüzde 81, Türkiye tarihinde yok, dünya tarihinde yok, iğneden ipliğe, ekmekten süte her şeyi zamlandıracak olan akaryakıta yüzde 81 zam yaptınız bu zamlar araştırılsın diye

Saadet partimiz ve cumhuriyet halk partisinin ortak verdiği bazı vergilerdeki artışlar ve ekonomik krizle ilgili genel görüşme yapılması önergesi akp ve ittifak ortaklarının oyları ile red edildi şimdi buradan seslenmek istiyorum sayın cumhur ittifakı üyelerine seçim zamanı hayra motor şerre fren olacağız diye nutuk atıp bizi yerli olmamakla suçladınız , halkı yoksulluğa ve sefalete sürüklenirken halkın onlara verdiği yetkiyi neden kullanmadınız şunu unutmayın ki Kızgın kireci elle yoğurmak, bir zalim huzurunda el pençe divan durmaktan daha iyidir gelin bir kişinin iktidarı için yaptığı zulümlerin yanında değilde hakkı yene mazlum halkınızın yanında olun partimize köstek değil destek olun.

Ne yazık ki acıklı ve endişe verici bir tabloyla karşı karşıyayız. İktidarın seçildiği günden beri enflasyon yükselmeye, faiz artmaya, döviz tırmanmaya devam ediyor.

Hayatı pahalılaştıran İktidar, emeği ucuzlatmayı, emekliyi ise yardıma muhtaç bırakmayı başarmış görünüyor.

Aynı Hükümet, ev sahiplerine diyor ki; kira ücretlerinizi %25’den fazla artıramazsınız. Ev sahiplerine %25 sınırı koyan Hükümet keşke benzer sınırı enflasyon içinde hayata geçirebilse.

Bu yanlış giden sisteme saadet partisi olarak düzeltmek için 5 ölçümüz var

1-Güçlü Türkiye

2- Müreffeh Türkiye

3- Üreten Türkiye

4- Özgür Türkiye

5- Öncü Türkiye

Ölçümüz budur. Terazimiz budur.

Bu idealler, hedefler ve ölçüler için siyaset yapmakta, meclis çalışmalarına katkı sunmakta kararlıyız.

“Emekli çay içmek için kahveye gidemez halde, ev hapsine mahkum edilmiş durumda. Memura verilen seyyanen zam emekliye verilmeli, en düşük emekli maaşı 15 bin liraya çıkarılmalıdır diye teklif verdik kendini yerli ve milli gören cumhur ittifakı üyeleri oyları ile reddedildi.” Dedi.

Selamlama Konuşması yapan İl Başkanı Zafer MUTLU:

“Gölcük İlçe Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu programa katılan siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyor, Programın düzenlenmesinde emeği geçen İlçe teşkilatımıza ve İlçe başkanımız Mustafa ÖZSOY Bey’e teşekkür ediyorum.

Ekonomik Sıkıntıların bizleri bunalttığı bir süreçte bir nebze de olsa nefes alma fırsatı bulduğumuz bu turda sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum” Dedi.

Konuşmalarını gerçekleştiren Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol AYDIN Ülkenin bulunduğu sıkıntılı duruma dikkat çekti.

AYDIN: HEDEFİMİZ YENİ BİR DÜNYA

“Kimseyi küstürmeyeceğiz, kimseyi göndermeyeceğiz, kimseyi susturmayacağız. Öfke ve nefret dilini değil, sevgi ve merhamet dilini kuşanacağız. Kendi aramızda ve dışarıda hayırda yardımlaşacağız, hayırda yarışacağız, kardeş olacağız, kardeşliğimizi göstereceğiz, kardeşliğimizi selamlaşarak, ziyaretleşerek, hediyeleşerek ve birbirimizi koruyarak göstereceğiz.” Dedi.

AYDIN: BİR HAYALİMİZ VAR

İnsanların hakkının yenmediği,hak edenin hakkını aldığı,adalet mülkün temelidir sözünün sadece mahkeme duvarlarında değil insanların ve o kararı veren mahkeme başkanlarının vicdanında hissedildiği,adil düzen ekonomisinin hakim olduğu, gençlerimizin akın akın yurtdışına gitme hayalleri kurmadığı bir ülke hayalimiz var. dedi

Birol Aydın son olarak yapmış olduğu konuşmada Meclis çalışmalarını değerlendirdi.

MECLİS’İN EN AKTİF PARTİSİ SAADET PARTİSİ’DİR

“Meclis’te kurmuş olduğumuz grupta Milletimizin hayrına olan işlerde destek olmaya milletimizin menfaati doğrultusunda çalışamaya devam ediyoruz. Şu an Meclis’te 20 kişiyiz bu değil ki sadece bu kadarız Partimize yeni katılımlarda mutlaka olacaktır, Çünkü Meclis’in en aktif partisi Saadet Partisi’dir.” Dedi.

Osmangazi Köprüsünden dönüş yapan vapurda çocuklar için Nasreddin Hoca ve Paylaço ve Pamuk Şeker dağıtıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu