İzmit Sokaklarında 19 Mayıs Coşkusu

20 Mayıs 2020 Saat: 03:27
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu Videoya 7.410 kez bakılmıştır

İzmit Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, bayrama özel hazırlanan 19 Mayıs Tırı ve onlarca araçlık dört ayrı kortejle kent sokaklarına taşıdı. İzmit’in dört bir yanına dağılan ekiplere evlerinin camlarından eşlik eden İzmitliler, 19 Mayıs ruhunu halk dansları ve şarkılar eşliğinde doyasıya yaşadı
İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerini, kentin dört bir yanında vatandaşlarla birlikte kutladı. Dün kırsal mahallelerde düzenlediği etkinliklerle 19 Mayıs Bayramı coşkusunu başlatan İzmit Belediyesi, bugün de kent merkezi ve tüm mahallelerde çeşitli gösteriler düzenleyerek bayram coşkusunu tüm İzmit’e yaşattı. Bayrama özel olarak hazırlanan tır ve bayraklarla süslenen araçlar, dört ayrı kol halinde mahalleleri dolaşarak, sokağa çıkma yasağındaki tenha İzmit sokaklarını bayram yerine çevirdi.
MERKEZ BANKASINDAN BAŞLADI
19 Mayıs için özel olarak hazırlanan tır ve bayraklarla süslenen İzmit Belediyesi araçları, Merkez Bankası önünden kortej oluşturarak yola çıktı. 19 Mayıs Tırı üzerinden 41 Bandonun şarkılarıyla eşlik ettiği kortej, ardından dört ayrı kola ayrılarak tüm mahalle ve sokakları baştan sona dolaştı. Kentin dört bir yanına dağılan İzmit Belediyesi ekipleri, pencere ve balkonlardan eşlik eden vatandaşların katılımıyla marşlar ve şarkılar söyleyerek, tüm kente bayram havası yaşattı.
İZMİTLİ MÜZİSYENLER VE HALK DANSLARI TOPLULUĞU COŞTURDU
İzmit Belediyesi, salgın sürecinde iş yapamadığı için zor durumda olan İzmitli müzisyenleri de kutlamalara dahil ederek, müzisyenlere de destek verdi. Mahalle sakinleri, İzmitli müzisyenlerin de katılımıyla çalınan marşlar ve şarkılarla 19 Mayıs ruhunu evlerinde doyasıya yaşadı. İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu’nun her yöreye özgü gerçekleştirdiği halk dansları ise, gösterileri evlerinden izleyen İzmitlilerce büyük beğeni topladı. Zaman zaman duraklayan kortejde araçtan inen topluluk üyeleri, muhteşem dans gösterileri ile gençlerimizin ve İzmitlilerin yüzünü güldürdü.
BAŞKAN HÜRRİYET DE 19 MAYIS TIRINDAYDI
19 Mayıs etkinliklerine İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet de katılarak, bayram coşkusunu vatandaşlarla birlikte yaşadı. 19 Mayıs Tırıyla İzmit sokaklarını dolaşan Başkan Hürriyet’e, evlerinin pencerelerinden el sallayan İzmitlilerden sevgi seli vardı. Aynı şekilde vatandaşlara karşılık veren Başkan Hürriyet, yaklaşık iki buçuk saat boyunca 19 Mayıs coşkusunu İzmit halkıyla birlikte paylaştı.
“MİLLETİMİZİN COŞKUSUNU GÖRMEK HARİKAYDI”
Kutlama programında vatandaşların coşkusunu görmekten mutluluk duyduklarını belirten Başkan Hürriyet, “23 Nisan Kortejimizde tırımızın geniş olması nedeniyle ara sokaklara girememiştik. Birçok çocuğumuzun boynu bükük kalmıştı. Bu bayram onları üzmemek için 4 ayrı kortej oluşturduk. Tırın üzerinde milletimizin coşkusunu canlı canlı görmek harikaydı. Bir mahallede Zeybek, bir mahallede Karadeniz, diğer birinde göçmen havaları vardı. 7 renk Anadolu dedik. Bu bayram daha renkliydi. Her mahallede ayrı bir renk ve güzellik vardı. Ve bu bayram daha çok çocuğumuzun yüzünü güldürdük” ifadelerini kullandı.
CUMHURİYET PARKINDA SON BULDU
Akşam saatlerine kadar süren 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı etkinlikleri, Başkan Hürriyet’in de katılımıyla son olarak Cumhuriyet Parkında düzenlenen şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla son buldu. İki gün boyunca İzmit’i baştan sona dolaşan İzmit Belediyesi ekiplerine teşekkür eden Başkan Hürriyet, personelin ve vatandaşların Kadir Gecesini de kutladı.

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Videoya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Metropol TV Tavsiye Formu

Bu Videoyu Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız