Nokta Reklam
Yaşam

İzmit Belediyesi gazileri unutmadı

Gaziler Günü nedeniyle İzmit Belediyesi Koordinatörü Ozan Aksu, gazileri ziyaret ederek belediye başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in mesajını ve hediyelerini takdim etti

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanı verilmesine ithafen her yıl 19 Eylül Günü Gaziler Günü olarak kutlanan günde İzmit Belediyesi, gazileri unutmadı.

Belediye koordinatörü Ozan Aksu, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in adına gazileri evlerinde ziyaret ederek mesajını, belediyenin kendi seralarında ürettiği Paşa Kılıcı çiçeğini ve hediyelerini iletti.

izmit belediyesi gazileri unutmadı
izmit belediyesi gazileri unutmadı

GAZİLER MUTLU OLDU
Gazileri ziyarette bulunan İzmit Belediyesi Koordinatörü Ozan Aksu, ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmalarda gazilere duyulan minneti ve saygıyı dile getirdi. Gaziler Günü sebebiyle tek tek ziyaret edilen gaziler anlamlı ziyareti için Aksu’ya ve kendilerini unutmayan başkan Hürriyet’e teşekkürlerini ve saygılarını iletti.

Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Gazilerimiz en anlamlı gurur ve ilham kaynağımızdır. Üstün ruh ve mücadeleleri milli hafızamızdan asla silinmeyecek” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Hürriyet mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin bağımsızlığını, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milli birlik ve beraberliğimizi korumak uğruna üstün fedakarlık göstererek, canını ölüme siper eden şanlı gazilerimiz bizlerin en kıymetlisidir. Vatanseverliğin, kahramanlığın ve fedakârlığının destanını yazan gazilerimize bugünümüzü ve geleceğimizi borçlu olduğumuzun bilincindeyiz.

MİLLİ HAFIZAMIZDALAR
Türk Milleti’nin hiçbir koşulda bağımsızlığından ve tek bir karış toprağından taviz vermeyeceğini, devletimizin ve milletimizin ilelebet var olacağını gazilerimiz, şehitlerimizle birlikte gösterdiği üstün mücadeleyle tüm dünyaya kabul ettirdi. Gazilik nişanını gururla göğsünde taşıyan halk kahramanlarımızın, ülkemiz için ortaya koyduğu üstün ruhu ve tüm benliğini vatan topraklarının üzerine sererek düşmana meydan okuma cesaretini hiçbir güç milli hafızamızdan silemeyecek.

İLHAM KAYNAKLARIMIZ
Ülkemizin bütünlüğüne göz dikenlere aman vermeyen ancak buna karşın savaş meydanlarında düşmanına bile saygıyı elden bırakmayan gazilerimiz, milletimizin en anlamlı gurur kaynağıdır. İzmit Belediyesi olarak, üstün fedakarlık örneği değerli gazimizi asla unutmayacağız. Gazilerimizden aldığımız ilhamla, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız bütün tehditleri bertaraf edeceğimize yürekten inanıyorum.

GAZİLERİMİZİ UNUTMUYORUZ
Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan sevgisinin sembolü olan şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, kıymetli gazilerimizi şükran ve minnetle selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin yıldönümünü unutmuyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu