Nokta Reklam
Siyaset

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis İzmitteydi

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis, önümüzdeki seçimlerde Kocaeli’den en yüksek oyu alacaklarını ifade ederek “Büyük Birlik Partisi, önümüzdeki seçimlerin yıldızı, sürpriz partisi olacak” dedi

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis, MKYK Üyeleri Gökmen Türkkanı, Mehmet Gökhan Özdağan ilimizde bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere ilk olarak basın mensupları ile kahvaltıda buluştu.

Maide Restoran’da düzenlenen kahvaltıya, BBP İl Başkanı Remzi Kaya ve yönetimi, İl Kadın Kolları Başkan Sevgi Kaya, İzmit İlçe Başkanı Gökhan Aladağ katıldı. BBP heyeti; valilik, KSO, KOTO, İMO, meslek odaları ve hemşehri derneklerini ziyaret etti.

‘45’TEN FAZLA İL GEZDİK’
Kahvaltı öncesi konuşan İl Başkanı Remzi Kaya, “Misafirimiz olduğunuz için teşekkür ederiz. İlimizde bir dizi temaslarda bulunmak üzere enel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis, MKYK Üyeleri Gökmen Türkkanı, Mehmet Gökhan Özdağan bugün buradalar” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis ise “Sizler varsanız bizler de vatandaşlarımıza sesimizi ulaştırma noktasında imkan elde etmiş oluruz. Başkanlık divanı heyetimizin aldığı karar neticesinde genel başkan yardımcılarımız ve MKYK üyelerimizle il taramaları yapıyoruz. Birkaç aydan bu yana 45 ilden fazla noktayı gezdik” diye konuştu.

‘12 MADDELİK KARAR ALDIK’
Yelis, “Cumhur İttifakı’nın bileşeni olan bu görevi iktidara ulaştırma noktasında yerine getirdik. Bu talepleri bir yandan iktidar aktarıyoruz bir yandan da sizler aracılığıyla dilek ve istekleri iletiyoruz. Pandemi nedeniyle zaten sıkıntıda olan ekonomi dünyası tavan yaptı. Bu noktada hükümetimizin almış olduğu tedbirleri, ekonomik uygulamaları bizler de Büyük Birlik Partisi olarak ekonomik kurulumuz içinde değerlendirip bir takım kararlar aldık. En son kararımızı genel başkanımız 12 maddeyle açıkladı. Birkaçı hükümet tarafından ciddiye alınarak uygulamaya geçirildi. 11. madde olan ekonomide yeni enstrümanların devreye girmesi kapsamında hükümetimiz yakın zamanda hayata geçirdi” diye konuştu.

‘KURTARICI REÇETE SUNULDU’
“Kurtarıcı reçete anlamında ülke ekonomisinin stabilize olması ve döviz kurunun normale gelmesi için ön adım atıldı” diyen Yelis, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabi bu yeterli değil. Diğer maddelerde de ciddi çalışmalar yapılmalı. Ağırlıklı olarak ekonomi bazlı sivil toplum kuruluşlarımıza ziyaret yapacağız. Önümüzdeki hafta Ankara’da yapacağımız divan toplantıları ve kurul toplantıları sonrası kamuoyuyla paylaşacağız. Gündem böyle olmasaydı esnafımızı ziyaret edecektik. Büyük Birlik Partisi MHP ve AK Parti’den oluşan birlikle Cumhur İttifakı oluştu. Yapacağımız projeleri anlatıp milletimiz hem milletvekillerini belirledi hem de Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan’a tevdi etti.”

‘ÇAĞRIMIZ KARŞILIK BULMADI’
Sistemle ilgili yapılması gerekenleri, AK Parti ziyaretlerinde ve kamuoyu ile paylaştıklarını belirten Yelis, “Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni anayasa yapımı noktasında ortaya koyduğu çağrıya olumlu cevap verip diğer partileri de ziyaret ettik. Türkiye’nin meseleleri hem jeostratejik hem jeopolitik hem ekonomik anlamda yeni ekonomi noktasında birlik ve beraberlikle uzlaşı politikalar üretmeye ihtiyacı olduğunu beyan ettik. Ama üzülerek söylüyorum ki Millet ittifakı ve bileşenleri tarafından bu çağrı karşılık bulmadı. Sürekli problemler üzerinden siyaset yapan Millet İttifakı, ülkemizin meselelerinin çözümünün uzamasına neden oldu. Ekonomi ve Türkiye’nin güvenliği konusunda çağrımızı yine tekrarlıyoruz” dedi.

‘STABİLİZE BİR TABLO OLUŞTU’
Millet İttifakı’na seslenen Yelis, “Bir ve beraber olmamız lazım. Devletimizin bekası milletimizin huzur ve bekası noktasında peşinden koşulması lazım aksi takdirde problemler üzerinden yapılan politikaların bir yararı olmayacaktır. İktidar olduğunuzda söyledikleriniz kamuoyu tarafından hemen satın alınmıyor İktidar, ihracat, üretim, yatırım ve istihdama yönelik bir politika ortaya koydu. Bu politikanın ekonomide de cari açık vermemek, yurtdışı finansmanına ihtiyaç duymama üzerinde kendi ekonomi planını yapmaya gayret etti. Bunu muhalefet ve vatandaşlar paylaşamadığımız şeffaf bir şekilde aktarmadığımız için sorunlar yaşandı. Ne mutlu ki bugün daha stabilize bir tablo oluştu” şeklinde konuştu.

‘DAHA FAZLA ROL ALMAK İSTİYORUZ’
Sözlerini sürdüren Yelis, “İktidarı muhalefetiyle 84 milyonun yarınlara ortak çözümler üretecek politikalara gündeme gelecektir. Cumhur İttifakı içerisinde seçimlere girerek adaylarımızla milletin oylarına talip olmak ülke yönetiminde daha fazla rol almak istiyoruz. Hem mecliste hem de yürütmede alacağımız rollerle birlikte farklı açılardan ülkemize hizmet etme imkanı bulacağız inşallah. Yönetimi ve kadın kollarıyla birlikte kendisine teşekkür ediyorum. Daha fazla sahada olup gerekirse aday adaylarımızla saha taraması yapıp Kocaeli’de en üst notada oy alacağız” diye konuştu.

‘YASA YAPMAYA TALİBİZ’
Büyük Birlik Partisi’nin önümüzdeki seçimlerin yıldızı sürpriz partisi olacağını belirten Yelis, “28 yıllık birikimiz kadrolarımızla Türkiye’yi yöneterek birkaç kadroluk yönetimimiz var. Eksi hatırlarımız yeni umutlarımızla milletin önünde çıkıp yönetmeye mecliste yasa yapmaya talibiz. Kocaeli İl başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu güzel atmosferde sizlerle beraber olduğum için çok mutluyum. Bugünümüzü Kocaeli’ye ayırdık. Birazdan Valimizi ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edeceğiz. bu denli bir katılım olduğu için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu