Nokta Reklam
GüncelSiyaset

BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya’nın Basın Toplantısı

Kocaelisporumuzu masöründen yönetimine, futbolcusundan teknik ekibine kadar kutluyor, başarılarını 1.ligde de göstereceklerine inanıyorum.

BBP,Kocaeli İl Başkanı Kaya’nın Basın Toplantısı

Öncelikle bizleri sezon içerisinde aldığı sonuçlarla mutlu edip coşturan, sonrada play-off ta net skorlarla rakiplerini eleyip 1.lige yükselip, bizleri gururlandıran Kocaelisporumuzu masöründen yönetimine, futbolcusundan teknik ekibine kadar kutluyor, başarılarını 1.ligde de göstereceklerine inanıyorum.

Son bir aydır bizleri meşgul eden videolar ve bu videolarda bahsi geçen olaylar ve ilişkiler yumağı nedeni ile devletin şahsi ilişkilerle hedef alınmasını asla kabul etmeyiz.

Kim Vatanımıza ve devletimize hangi yolla veya kiminle olursa olsun operasyon yaparak değişim hayali kuruyorsa şunu bilsinki Türkiye Cumhuriyeti Devleti çıkar çatışmalarında harcanacak bir devlet değildir.
Son videolar devletimizin itibarını hedefe almış bir operasyondur.Hiç kimse devlete operasyon çekemez.

Bahsi geçen konular mutlaka araştırılmalı, soruşturulmalı,kim olursa olsun suçlular adalet önünde hesap vermeli.
Devletimiz şahıslar yüzünden şaibe altında bırakılmamalıdır.

Geçen hafta 1 haziran itibarı ile yeni normalleşmeli hayata geçildi. Daha yasaksız ve daha güzel günleri ne zaman yaşayacağımızı salgının bundan sonraki seyri, aşılanmadaki başarımız ve kurallara ne kadar uyacağımız belirleyecek. Pandemi sürecinin başından beri sağlık çalışanları ile birlikte toplumun her kesimi negatif anlamda malesef etkilendi.

Şimdi karşımızda esnafımızın, çiftçimizin, dar gelirli vatandaşımızın, sanayicimizin, daralmadan ve faiş fiyat atışlarından kaynaklanan, çözüm bekleyen sorunları var. Merkezi hükümetin ve yerel yönetimlerin bu anlamda açıkladıkları paketler, destekler ve hibeler yeterli olmasada sevindiricidir.

Eee tabi vatandaş olarak hem pandemi ile mücadelede hemde ekonomik olarak zorda olan kesimlere katkıda bulunmak bizlerinde boynunun borcudur. Mümkün oldukça yerel esnaflar dan alış veriş yaparak destek olmalıyız.
Hiç olmazsa bu süreçte bu dönemin ençok kazananı olan zincir marketler ve benzerleri ile zor durumdaki kesimleri akaryakıt başta olmak üzere ötv yi aynı oranda ödememeli.Yine özellikle temel ihtiyaç maddeleri, mobilya, beyaz eşya gübre, ilaç, ve benzerlerinde ki astronomik fiyat artışları mutlaka ve ısrarla denetlenmeli, fırsatçılara izin verilmemeli.

Geçtiğimiz hafta İzmit ilçe başkanım ve yönetimi Fatma hanımı ziyarete gittiler. Gayet insanı olan bu ziyarete birileri bir sürü yaygara kopardılar. Arkadaşlar bunlara gülüyorum.

Yahu Fatma hanım bu şehrin önemli ilçelerinden birinin belediye başkanı,yöneticisi,bu şehrin insanı.
Yani İzmit belediye başkanını neden ziyaret etmeyeceğiz anlamış değilim. Bu şehirde yaşıyoruz, aynı havayı teneffüs edip aynı suyu içiyoruz. Siyaset, seçimler v. s. gelip geçer, koltuklar gider bizler bu şehrin insanları olarak en azından birbirimize selam verip alacak kadar da olsa bir nezaketi muhafaza etmeliyiz.

Fatma hanım düşman mı? Başka bir dinden, ırk tan mi?
Bu şehrin, bu ilçenin belediye başkanı.
Yanlış yapar eleştirir, karşı dururuz.
Doğru işler yapar destek oluruz.
Doğrusu da bu değil mi?
Bende yakın zamanda Sayın başkanı ziyarete gideceğim. Hadi yine konuşsunlar bakalım.

Biz Cumhur ittifakının ruhuna uygun hareket ederek, bazen içinde diye söylenen bazan de adı bile anılmayan Büyük Birlik Partisiyiz.
Biz Cumhur ittifakını destekliyoruz…
Ama hiç bir partinin ne koltuk değneği, ne arka bahçesi ne de vagonu değiliz.
Bu şehir için bu ülke için kim taş üstüne taş koyarsa tabi ki yanında oluruz.
Kimde yanlışta olursa karşısında oluruz.
Bunun dışında kimse bizden inandığımız değerlerden tâviz vermemizi falan beklemesin.

Yine önceki gün İzmit Belediyesi Meclis toplantısında gündemle hiç alakası olmadığı halde şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını karşısındaki muhatabı da geçmiş dönem bbp il başkanı olmasından dolayı sırf kendisine şemsiye yapmak için kullanılmasına tepki verdim.

Yoksa sayın grup başkan vekili ile alıp veremediğim bir şey yok. Ama konu başka taraflara çekildi.
Ben hakaret etti demiyorum ki savunuyorsunuz.
Ben diyorum ki ;Muhsin Yazıcıoğlu bir Şemsiye dır.
“Şemsiye yağmurdan koruduğu gibi güneşten de korur.”
Sadece sıkışınca topu o tarafa atmayın.
Bahse konu parkları, heykelleri konuşun diyorum. Hepsi bu.
Yoksa benim size kastım yok.
25 mart Rahmetli Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun 12.senei devriyesinde Gebze ve başiskele belediyelerimiz bilbord larla andılar, hem bizzat ben hemde iki ilçe başkanımız arayarak belediye Başkanlarımıza teşekkür ettik.

Tabi bu toplantının en önemli bölümü göz bebeğimiz, sevdamız, büyüdüğümüz, ekmeğini yediğimiz tarifsiz huzur yuvamız Alperen Ocakları Kocaeli şubemizin iki yıldır hizmetkarlığını, İl başkanlığını şerefle, onurla yapan çok kıymetli kardeşimiz, dava arkadaşımız sayın Murat Ağçay alnının akı ile, bayrağı teslim aldığı gün gibi tertemiz bir şekilde genç kardeşimiz İzmit ocak başkanımız sayın Yusuf Arinç kardeşimize devredecek.

Daha önce İzmit ocak başkanlığında rüştünü ispatlamış, görev ve sorumluluklarını layıkı ile yapmış olan değerli kardeşim Yusuf Arınç a hayırlı olsun diyor, muvaffakiyetler diliyorum.

Görevi devreden kıymetli başkanıma katkı, fedakarlık ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Marat Ağçay başkanımızı bırakmıyor, bir anlamda ocaktan partiye transfer ediyoruz. Yeni görevine İl başkan yardımcısı olarak devam edecek, hayırlı uğurlu olsun.
Rabbim İlây-ı kelimetullah yolunda çalışan, çaba harcayan herkesten razı olsun İnşallah. BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya’nın Basın Toplantısı

Remzi KAYA
Büyük Birlik Partisi
Kocaeli İl başkanı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu