Nokta Reklam
İGF

Bursa Osmangazi’de sağlam dönüşüm!

Ülkemizi yasa boğan 17 Ağustos depreminin unutulmaması ve tekrar aynı acıların yaşanmaması için 2009 yılında yeni bir şehirleşme hamlesi başlatan Osmangazi Belediyesi, 12 yılda ilçede büyük bir değişim ve gelişime imza attı.

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın “Daha modern, daha güvenli, daha huzurlu ve daha yeşil bir Osmangazi”vizyonudoğrultusunda; Demirtaş, Panayır, Hamitler, Yunuseli, Güneştepe gibi gelişim bölgelerinde planlı, meydan, sosyal donatı, park ve yeşil alanları, eğitim, ibadethane ve ticari alanları ile 300 bin kişilik yeni bir şehir ortaya çıktı.

SOĞANLI’DA GÜVENLİ YAŞAM

Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Osmangazi’deki dönüşüm çalışmalarını Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi ile taçlandıran Osmangazi Belediyesi, Türkiye’de kamu eli ile yapılan en modern ve en özel kentsel dönüşüm projesi ile binlerce insana güvenli konut ve yüksek yaşam kalitesi sundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ideal proje olarak gösterdiği zemin artı 5 kat modelini ilk kez Osmangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiğinin altını çizen Başkan Mustafa Dündar, “Plansız ve çarpık yaplaşmanın en yoğun olduğu yerlerden biri olan Soğanlı mahallemizde, riskli yapılarda oturan vatandaşlarımız bugün modern ve güvenli yaşamın keyfini sürüyor. Soğanlıdaki örnek şehirleşme, etap etap devam ediyor. Ranttan uzak, halkın yararına bir dönüşüm gerçekleştirerek, Bursa’nın sağlam ve güvenli geleceğine katkı sağlıyoruz.Hemşerilerimizin deprem korkusu yaşamadan, güvenli ve sağlıklı binalarda yaşamaları ve Osmangazi’ye yepyeni bir kimlik kazandırmak için dönüşüm gerçekleştiriyoruz.  Soğanlı’nın dışında Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi, Osmangazi Meydanı Kentsel Tasarım Projesi, Hisar Bölgesi Kentsel Tasarım Projesigibi birçok bölgede de çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Dündar, gerçekleştirdikleri kentsel dönüşüm projelerindeki asıl amacın,depreme dayanıklı ve günümüzkoşullarına uygun yaşam alanları kazandırmak olduğunu belirtti. İlçede deprem odaklı şehirleşme çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, aynı zamanda mevcut yapı stoğu üzerinde depreme karşı denetimlerin sürdüğü kaydedildi.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu