Nokta Reklam
GüncelSiyaset

Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap Projesi

Kocaeli Haydar Aliyev Kültür Evi Derneği ile İç İşleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü iş birliğinde ‘Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap Verme Projesi’ hayata geçirilecek.

Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap Projesi Merkezi Seka Park Kültür Alanı’nda bulunan ve aynı zamanda 18 ilde üyesi bulunan Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’nun da genel merkezi durumundaki Kocaeli Haydar Aliyev Kültür Evi Derneği 2020 – 2021 döneminde Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak; Asılsız Ermeni İddialarına Açıklık Getirme Projesi”ni hayata geçirmişti. Ve Proje Şubat 2021’de başarıyla sonuçlandı.

 

Bilal Dündar
Bilal Dündar

Bu kapsamda 2021- 2022 döneminde Kocaeli Haydar Aliyev Kültür Evi Derneği ile Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü işbirliğinde ‘Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap Verme Projesi’nin hayata geçirilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda yaptığımız başvuru İç İşleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilmiş ve 1 Haziran günü Kocaeli Valiliğimizde imzalanarak başlamıştır. Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap Verme Projesi kapsamında bu yıl içerisinde şu etkinlikler gerçekleşecektir:

İlyas Şeker
İlyas Şeker

Ermeni teröristlerin ve çetelerinin gerçekleştirdiği soykırımlarla ilgili kitapların basılıp ilgili yerlere dağıtılması
Proje faaliyetlerinde çekilen videolar, fotoğraflar, yayımlanan haberler kurulacak resmi internet sitesi ve sosyal medyada açılacak sayfalar yoluyla duyurulacaktır.

Projenin geniş kitleler tarafından duyulması amacıyla Twitter, Linkedin, Youtube, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya araçları etkin olarak kullanılacaktır.

Alptekin Cevherli 
Alptekin Cevherli

Ermeni Ordusunun Ve Çetelerinin Yaptığı Katliamlar Konferansı düzenlenecektir.
Ermenilerin Anadolu’da ve Kafkasya’da yaptığı katliamları gösteren sergiler yapılacaktır.

Azerbaycan’dan şehit aile çocuklarını davet ederek Çanakkale, Ankara Anıtkabir, İstanbul gibi gezip görme yanında önemli kurum ve kuruluşların ziyareti olacak.

Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap Projesi--
Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap Projesi–

Konferans, televizyon programları, sergi ve kitap, dergi yayınlayarak parasız dağıtımında yapacağız.
Ayrıca Televizyon ve radyo programları gerçekleştirilecek. Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap Projesi

Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap Projesi-

Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap
Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap

Her zaman olduğu gibi bu projenin gerçekleştirilmesinde de yine Kocaeli’deki kurum, kuruluşlar ile halkımızın desteklerini vereceklerine inanıyor ve şimdiden teşekkür ediyoruz. Ermenistan Diasporasının İftiralarına Cevap Projesi

Alptekin Cevherli                                                                   Bilal Dündar

Kocaeli Haydar Aliyev Kültür Evi Derneği Başkanı                 Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu