Nokta Reklam
Yaşam

Hürriyet, Akşener’le Birlikte Nihat Gürer Spor Tesislerini Açtı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmitliler için 41 ayda yaptığı hizmetleri İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in desteğini de yanına alarak ‘Güzel İşler Kalbe Değer’ Faaliyet Lansmanı’nda halka anlattı

Her çalışmasında şeffaflığı, tasarrufu ve vizyoner bakışı önemsediğinin; kişiye değil tüm İzmitlilere hizmet ettiğinin ve projelerine halkla birlikte yön verdiğinin altını çizen başkan Hürriyet, “Çalışmalarımız engellenmeye çalışılsa da biz bütün İzmitliler için çalışmaya devam edecek, kalbe dokunan işler yapmayı sürdüreceğiz” vurgusu yaptı.

Vatandaşların kalplerine dokunan çalışmaları tek tek gözler önüne seren başkan Hürriyet, yıllar sonra İzmit halkına sunduğu hizmetlerden büyük alkış aldı.

VİZYONER BAKIŞ AÇISI
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Bugün verdiğimiz sözleri tutmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Mesuliyet yükü her şeyden, ölümden de ağırdır.’ Sorumluluğumuzu bilerek, kalbimizdeki İzmit aşkıyla; görevimizi yeni bir anlayış, vizyoner bir bakış açısıyla hareket ettik. Yapılmayanı yapmak, eksikleri tamamlamak, yanlışları düzeltmek için yola çıktık.

“GÖSTERMELİK DEĞİL”
Yapmış olmak için göstermelik değil, layıkıyla hizmet etmek, halkımızla birlikte ihtiyacı belirleyerek projelere karar vermek, israfı önlemek, kaynakları doğru kullanmak ve boşa yatırım yapmamayı hedefledik. Adil hizmet almanın herkesin hakkı olduğunu biliyor, sosyal belediyecilik anlayışımızla yaşamın her alanında halkımıza dokunarak insanlarımızı gülümsetmek için çalışıyoruz. Çalışacağız” dedi.

YALNIZ DEĞİLİZ, ÇÜNKÜ…
Çalışmalarının genel merkez tarafından takdir edildiğini belirten Hürriyet sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kendi ayakları üzerinde durmak isteyen kadınlar, bu kentin geleceği olan güzel evlatlarımız, engelsiz yaşama hakkına saygı duyduğumuz özel bireylerimiz ve tüm aileler için, şimdiye kadar unutulmuş bir kent olan İzmit için durmadan, ara vermeden, gece gündüz demeden çalıştık. Çok çalıştık. İyi işler ortaya koyduğumuz için de bütün genel başkanlarımız ve genel merkez yöneticilerimiz bizleri önemsiyor, yalnız bırakmıyor.

AŞKLA HİZMET EDİYORUZ
Bizler için çok önemli olan desteklerini esirgemedikleri için kendilerine çok teşekkür etmek istiyorum. İzmit’i, İzmitlileri seviyoruz. Güzel İzmit’imizin güzel insanları hizmetlerin en iyisine, kalitelisine ve en güzeline layık. Sayın genel başkanlarımız bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Bu destekleri o kadar kıymetli ki… Bizler ‘Aşkla İzmit’ diyerek, İzmitlilerin kalplerine dokunarak yolumuza devam ediyoruz.”

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Benim gençliğimde tüm kızlar Leyla Abla’ya benzemeye çalışırdı. Ona imrenirdik. Siz başardınız. Allah sizi utandırmasın” dedi
İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in 41 aylık icraatlarını anlattığı faaliyet lansmanına katıldı. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılan programda Hürriyet’e övgü dolu sözler yönelten genel başkan Akşener, ağabeyi adına yapılan spor tesisleri için de teşekkür etti.
“KIZ KARDEŞİM”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Fatma Kaplan Hürriyet başkanı izlerken hizmet etmenin nelere mal olduğunu bir kez daha hatırladım.  İYİ Parti’nin yolculuğu gözümün önüne geldi. İYİ Parti kuruldu, neler değişti? Kız kardeşim o zorlukların benzerlerini yaşadık. Çok zor bir yolculuktu. Partiyi kurduk, ‘Kurulamaz’ dediler. Teşkilatlarımızı kurduk, 24 Haziran’da seçim kararı alındı. YSK’dan tersine sonuç çıkacağı söylendi.
“DEMOKRASİ TAHKİMİYDİ”
Sonra bir siyasi partimizin genel başkanıyla ‘Seçime beraber gidebilir miyiz?’ diye görüştük. Sonra Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştük ve 15 milletvekili talep ettim. Bu, demokrasiye dair birçok şeyi değiştirecek adımın atılmasına yönelik talepti. Kendisine ölünceye kadar şükran duyacağım. O dönemki 15 milletvekiliyle demokrasinin tahkimine sahip oldu.
“İZMİTLİ ÇÖZÜM ÜRETİR”
15 vekilden birisi de Fatma Kaplan Hürriyet’ti. Bu arkadaşlarımızı demokrasi kahramanı kabul ettik. Sonra arkadaşlarımız partilerimize döndü. O arkadaşlarımızın incinmemesi, onların demokrasi kahramanı olma durumlarına halel getirmemek için 100 bin imzayla aday oldum. İYİ Parti Genel Başkanı MHP’den kopmuş gelmiş İzmitli bir kadın. İzmitliler çözüm üretir” dedi.
SAĞCI-SOLCU İŞBİRLİĞİ
Yıllarca sol ve sağ partiler arasında büyük mesafe olduğunu ve işbirliğine vesile olarak mesafeyi kapattıklarının altını çizen Akşener şu sözleri kaydetti: “İyilik, iyilik doğuruyor. İttifakla seçime gittik ve o ittifak sonucunda CHP 21, biz 4 milletvekili fazla aldık. Bu dayanışmanın neticesinde Millet İttifakı 25 milletvekili fazla aldı. Fakat özellikle muhalefet seçmenini oluşturan seküler ve şehirli orta sınıf seçmen 2018’de matematiği unuttu.
BAŞARIYA ÖZLEM VAR!
‘Birinci turda geçeceğiz’ dendi, olmadı. Çılgın bir fotoğraf ortaya çıktı ve Sayın İnce, Temel Bey ve ben; üçümüzün aldığı oy, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aldığı oy kadar oldu. Bu defa da ‘Kaybettik’ diyen muhalefet seçmeni başarıya özlem duyuyordu. Bu güzel hizmetler o başarıya özlemi giderecek. Biz bu seçmeni ayağa kaldırmak için çalıştık. Gördük ki; 31 Mart seçimlerine CHP ile el ele vererek girersek başarıyoruz.
“CHP BABAMIN PARTİSİ”
Somut başarıya ihtiyaç vardı. Biz de diğer partilere teklif götürdük. CHP benim babamın partisidir. Rahmetli babamın, rahmetli İnönü ile fotoğrafı var. CHP 100 yıllık, biz yeni bir partiyiz. Gittik teklif ettik ve 1 ay üzerinde konuşuldu. Ben arkadaşlarıma ‘Biz bu masaya İYİ Parti’yi bir yere getirmek için değil, umudunu kaybetmiş muhalif seçmenin umudunu yeniden kazanması için oturuyoruz. ‘Türkiye mi? İYİ Parti mi?’ denildiğinde Türkiye’yi tercih edeceksiniz’ dedim.
AŞKINI ELİNDEN ALDIM
İyi ki o teklifi götürmüşüz. İyi ki ‘Evet’ demişsiniz. Benim hedefim İstanbul’du. Sayın Erdoğan ‘Benim Aşkım, İstanbul’ demişti. Benim amacım onun aşkını almaktı. O aşkın alınmasına benden başka da inanan olmadı. Biz bu bakış açısıyla bu ülkenin insanlarına ‘Biz istersek başarabiliriz’ duygusunu ispatladık.
KAZANMAK ZORUNDAYIZ
Türkiye şu an ucube sistemle yönetiliyor. Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini ortadan kaldırmalıyız. Güçlendirilmiş parlamenter sistem için yaptığımız son seçimdir. Bu seçimi almak, bu seçimde başarmak zorundayız. Türkiye ölmez, bitmez. Kaybedersek bundan sonra parlamenter sistem konuşulamaz. Önceliğimiz parlamenter sisteme geçmek ve hukukun üstünlüğünü sağlamaktır. Bunun yolu Cumhurbaşkanlığı ve meclisi kazanmaktan geçiyor.
13.CUMHURBAŞKANIMIZ…
Benim gençliğimde tüm kızlar Leyla Abla’ya benzemeye çalışırdı. Mekanı cennet olsun. Biz ona imrenirdik, siz başardınız. Allah sizi utandırmasın. Bu ucube sistem değişmedikçe bunların da bir anlamı kalmayacak. Bu kararlılıkla gittiğimiz takdirde de 13. Cumhurbaşkanı bizim adayımız olacaktır. Ağabeyime gösterdiğiniz vefayla. Beni ve ailemi onurlandırdınız. Allah sizden razı olsun. 6’lı masanın temsilcilerine de sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Nihat Gürer Spor Tesisleri, İYİ Parti Genel
Başkanı Akşener’in katılımıyla açıldı

İzmit Belediyesi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentin sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adını verdiği spor tesislerini Akşener’in katılımıyla gençlerin ve çocukların hizmetine sundu

Spor ve sporcu dostu İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle Yenişehir Mahallesi’ne (Kaymakamlık arkası) çocukların ve gençlerin gönüllerince spor yapabileceği yeni bir spor tesisi kazandırıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi merhum Nihat Gürer’in adının verildiği spor tesisi görkemli bir törenle açıldı.

AKŞENER KURDELEYİ KESTİ
Kocaeli Ticaret Odası eski başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi merhum Nihat Gürer’in adını yaşatacak olan spor tesisi gençlerin ve çocukların hem spor yapacağı hem de sosyalleşeceği bir alan olacak. Protokol konuşmalarının ardından İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Genel Başkan Akşener’e hediye takdimi oldu. Ardından da protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti.

GENİŞ KATILIM
Açılış programına Başkan Hürriyet’in yanı sıra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, Geçmiş Dönem Kocaeli Milletvekillerinden Hikmet Erenkaya, Geçmiş Dönem DYP Kocaeli Milletvekili Halil İbrahim Artvinli, Nihat Gürer’in kızı Doç. Dr. Banu Gürer, Nihat Gürer’in ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ÇOK KALABALIK BİR AİLEYİZ”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener programda yaptığı konuşmada, “İzmit’te bir söz vardır; ‘Göynüdüm’ derler. İçim göynüdü. Çünkü burada abimin arkadaşları var. Biz oldukça kalabalık bir aileyiz. Babamın ailesi özellikle oldukça kalabalık bir ailedir. Onlar burada. Kuzenlerim burada, yeğenlerim burada, yengelerim burada ve abimi anıyoruz. Kıymetli abim, çok enteresan bir insandı. Kız-erkek ayırmaz, kızlardan yana tercih kullanırdı. Her kız çocuğunu evladı görürdü. Her genç kızı kız kardeşi görürdü. Her yaşlı kadını halası görürdü. 13 halam var. Zor zamanda birbirinin yanında olan bir aileyizdir.

“ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Herkese iyilik yapmak için koşan bir ailenin insanıydı abim. Hiç talepsizdi ben ondan feragat etmeyi öğrendim. Biz siyasi bir aileye mensubuz. Benle birlikte 2 İçişleri Bakanı 1 Milli Eğitim Bakanı. 2 Batı Trakya Cumhuriyetinin Kurucusu bir aileyiz. Atatürk’ün amcaları olan bir aileyiz. Kendisini Cumhuriyetin Kurucusu sayan bir aileyiz. Bugün burada abimin isminin verildiği bu tesiste Atatürk’ün resminin ve Türk Bayrağını görmenin bizde neye tekabül ettiğini size anlatamam. Çok teşekkür ediyorum. Abim için mihenk taşı bu ülkenin bütünlüğü, milletin bekası, milletin beraberliğiydi.

“ÇINAR AĞACIYDI”
Abim hiçbir kişisel talebi olmamış bir duayen politikacıydı. Soran herkese doğrusunu söyler, cebindeki 5 kuruşu yanındakiyle paylaşırdı. Sağcı solcu ayırt etmeden herkesin karşısında durmuş bir insandı. Daha önemlisi benim önüme bir fırsat çıktığında ‘Bu benim hakkım değil, senin hakkındır kardeşim’ demiş, sonuna kadar benim arkamda duran bir çınar ağacıydı. Abim benim için çok kıymetliydi. Çok iyi bir babaydı. Ailesi her şeyin üstündeydi. Çok iyi bir hocaydı ama çok da iyi bir ağabeydi. Çok iyi bir arkadaştı. Benim hayatımda ona benzeyen insanlar var şimdi.

“DOSTLUĞU DA VEFAYI DA UNUTMAYIZ”
Adam satmayan, adam tuzaklamayan cesur bir adamdı. Bende onun için çok cesur oldum. İnanmış, samimi bir Müslümandı. Atatürk’ü çok seven bir ailenin evladıydı. Bu tesis umarım çocuklarımız için hayırlara vesile olur. Biz vefalı bir aileyiz. Biz hiç unutmayız. Dostluğu da vefayı da unutmayız. İlginç bir şekilde düşmanlığı da unutmayız. Çok teşekkür ediyorum gerçekten. Allah razı olsun. Ben İstanbullara gittikten sonra sayın başkanın burada ufak bir abi – kardeş durumu olmuştu abimle onu da biliyorum.” dedi.

“NİHAT ABİMİZİN ADINI YAŞATALIM DEDİK”
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet açılış programındaki konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Biz bugün mutlulukla birlikte tabii ki buruğuz. Rahmetli Nihat abimizin bu kentte bıraktığı izi yaşatmak ve unutturmamak için bugün bir aradayız. Bizim için kıymetli bir gün. Göreve geldiğimizden bu yana bu kente eli değmiş insanlar unutulmasın istiyoruz. İzmit vefalıdır, İzmit Unutmaz dedik. İzmit kendisine değer katan büyükleri unutmamalı. Bizde Nihat abimizin adını yaşatmalıyız dedik. İlk olarak burayı tasarladık.

“ÇOCUKLAR VEFAYI BİLEREK BÜYÜSÜN”
Burada spor tesisi ihtiyacı vardı. Minik yavrularımız ne zamandır Fatma Abla bize tesis yap dedi. Bizde onları kırmadık. Rahmetlinin adını ancak çocuklar yaşatabilir dedik. Abimizin insanların gönüllerine nasıl taht kurduğunu biliyoruz. Nihat abimizin vefası yaşasın. Burada yetişecek çocuklar ileride sporcu olduğunda ‘Ben İzmit’te Nihat Gürer Spor Tesisinde ilk antrenmanımı yapmıştım’ demelerini çok istiyoruz. Çocuklarımız vefayı bilerek büyüsün dedik.

“BİZ ÇOCUKLARIN BELEDİYESİYİZ”
Tesisimiz şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Çocuklarımıza, sporcularımıza, spora hayırlı olsun. İnşallah yaptığımız her hizmet iyilikler getirsin. Bizler milletin koltuğunda oturuyoruz. Milletin parasını kullanıyoruz. Amacımız millete hizmet etmek. Biz çocukların belediyesiyiz. Bende bir anne olarak çocuklara yapılan yatırımı çok önemsiyorum. Sayın Genel Başkanımıza bizlere zaman ayırdığı için sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Hakkınızı helal edin. Rabbim gani gani rahmet eylesin Nihat abimize. Adı uzun süreler yaşasın.”

İZMİT BİZE SEVGİ VE VEFAYI İADE EDİYOR
Nihat Gürer’in kızı Doç. Dr. Banu Gürer ise, “İnsanoğlu’nun en temel arayışlarından bir tanesi ölümsüzlüktür. Ölümsüzlük işte bu tablodur. Ölümsüzlüğün sırrı sevgi ve vefadır. Babam sağlığında bu temel çerçevede hareket etmiştir. İzmit bize bu sevgi ve vefayı iade ediyor. Bu değerleri bugünlerde kaybediyoruz. Bu değerleri bize tekrar hatırlattığınız için Gürer ailesi olarak teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

MUHTAR TEŞEKKÜR ETTİ
Yenişehir Mahalle Muhtarı Salih Çuman programda yaptığı konuşmada, “Nihat Gürer Spor Tesisimizi mahallemize kazandıran İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e, Fen İşleri Müdürlüğüne, Spor İşleri Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu