Nokta Reklam
Yaşam

Hürriyet’i gururlandıran Kadın Çalıştayı teşekkürü

İki günlük Kadın Çalıştayı’na ev sahipliği yapan ve başarılı kadın politikaları nedeniyle övgü alan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e tüm başkanlar ve yerel yöneticiler teşekkür etti

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kadınlar ve kız çocukları için büyük önemi olan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalıştayı’na iki gündür başarıyla ev sahipliği yaptı. Kadınların korunması ve ihtiyaç anlarında acil yardım talep edebilecekleri Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı Protokolü’nü imzalayan belediyelerin başkanları, psikologları, sosyologları ve kadınlarla ilgili çalışmalar yürüten müdürleri Tryp By Wyndham Otel’de misafir edildi.
AYAKTA ALKIŞLANDI
Yerel yönetimlerde kadın politikaları geliştirilmesi, kadın ve kız çocuklarına şiddetin önlenmesi, istihdama katılmaları yoluyla kendi ayakları üzerinde durabilmeleri ve cinsiyet eşitliği sağlanması ile sürdürülebilir olması adına oturumlar yapıldı. Türkiye ve Avrupa’daki iyi uygulama örneklerinin paylaşıldığı çalıştayda başkan Hürriyet’in kadınlarda ilgili yaptığı çalışmalar ayakta alkışlandı.
HEPSİ KADINLAR İÇİN
‘Erkek işi’ denilen işlerde bile kadınların istihdam edilmesi, Kadın Girişimciler Merkezi’nin açılması, kadın üretiminin desteklendiği kooperatif çalışmaları ve İzmit Çarşısı projeleri övgü aldı. Kadınların çalışma hayatında aktif olmasını sağlayan destekler, çocuklarının güvenli ortamlarda eğitim alması ve sosyalleşebilmesi, kadın çiftçilerin üretime katılması ve eğitimleri ile kadınlara uygulanan şiddetin azaltılması için Toplu İş Sözleşmesi’nde koruyucu hükümler bulunması İzmit Belediyesine pilot uygulama alanı başarısı kazandırdı.


BAŞARISIYLA GELDİ
Başarılı kadın politikaları yurt genelinde dikkat çeken Hürriyet’in doğru ve güvenilir adımları neticesinde İzmit Belediyesi ‘Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz’ projesinin pilot bölgesi seçildi. Kadınlara yönelik eşitlik çalışmalarının ardından Kadın Çalıştayı’na da başarıyla ev sahipliği yapan Hürriyet, iki günlük verimli oturumların sonunda bir kez daha alkışlandı. Hürriyet kürsüye çıkan tüm konuşmacılardan özel teşekkür aldı.
GÜLLÜ: YOL ARKADAŞIM
Kadınlarla ilgili kendi alanlarında başarılı işler yapan belediye başkanları, akademisyenler ve yerel yöneticiler, kusursuz organizasyon için başkan Hürriyet’e övgü dolu sözlerle teşekkür etti. Çalıştayın kapanış bölümünde Hürriyet’in hayata geçirdiği kadın ve ailelere yönelik çalışmalar diğer belediyelere örnek gösterildi. Hürriyet’e teşekkür plaketi takdim eden Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Canan Güllü “ Kadın dostu şehirleri yaratmak için yola çıkmış yol arkadaşım. Bizleri burada buluşturduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bu birlikteliğe hepimizin ihtiyacı var” sözleriyle teşekkürünü dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu