Nokta Reklam
Eğitim

İtfaiyenin yeni personeline MEB onaylı meslek eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine yeni katılan personele ‘120 Saatlik İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’ verildi.

Vatandaşların can ve mal güvenliği için 7/24 görev başında olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, bünyesine yeni kattığı personelin eğitimlerine devam ediyor.

Bu kapsamda Halk Eğitim Merkezi onaylı ‘120 Saatlik İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’ düzenlendi.

120 SAATLİK EĞİTİM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde yeni göreve başlayan personele MEB Halk Eğitim Merkezi onaylı ‘120 Saatlik İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’ düzenlendi. 7/24 acil durumlara karşı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği adına görev alan itfaiye hizmetlerinin daha etkin ve nitelikli sürdürülebilmesi adına istihdam edilen yeni personele yönelik eğitimler 15 gün sürdü.

UZMAN EĞİTMENLER

Halk Eğitim Merkezi ve KOMEK işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimler, daha önce Halk Eğitim Merkezi tarafından ‘Usta Öğretici’ olarak belgelendirilen İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi KOBİTEM eğitmen personelleri tarafından verildi.

EĞİTİM KONULARI

Teorik ve pratik olarak gerçekleştirilen eğitimlerde, Yanma ve Yangın, Yangın Riskleri, Kişisel Korunma Donanımı, Yangın Söndürme Maddeleri ve Teknikleri, Tabyalama, Ekip Organizasyonu, Olay Yeri İnceleme, Trafik Kazalarında Teknik Kurtarma, İple Erişim ve Yüksekten Kurtarma, Asansörlerden Kurtarma, Kuyulardan Kurtarma, Kentsel Arama ve Kurtarma, Destekleme Sistemleri, Tehlikeli Maddeler, Yangından Önleme ve Yangından Korunma başta olmak üzere birçok başlıkta bilgiler sunuldu.

EĞİTİM SONUNDA SINAV

15 gün süren eğitim programı sonunda kursiyerlere yönelik sınav gerçekleştirildi. Eğitim programı sonunda sınavda başarılı olan personeller Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezi onaylı İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kurs Programı Bitirme Belgesine sahip olacak.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu