Nokta Reklam
Kültür

İzmit Tiyatro Günleri ‘Komedya’ ile başladı

İzmit Belediyesinin, pandemi sürecinden olumsuz etkilenen sahne sanatı emekçilerini desteklemek amacıyla düzenlediği İzmit Tiyatro Günleri ‘Komedya’ ile başladı

İzmit Belediyesinin, pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçen yerel tiyatro topluluklarını tekrar sahnelere döndürdüğü İzmit Tiyatro Günleri programı kapsamında ilk oyun dün akşam Alternaif Tiyatro Sahnesi’nde izleyiciyle buluştu.

Alternaif Tiyatro Oyuncuları; Meriç Sancaktar, Beste Tatlıses, Balamir Duran, Tolga Özatıcı, Batuhan Uysal, Tufan Serezli, Güngör Akkur ve Barış Ertaş ile teknik ekipte Metin Sur ve Ceren İçen’in sahnelediği doğaçlama türündeki ’Komedya’ tiyatro severlerden büyük beğeni aldı.

GÖSTERİLER DEVAM EDECEK
İzmit Belediyesi sahnesi ve repertuarı olan yerel tiyatro topluluklarına destek vermeyi sürdürecek. İzmit Tiyatro Günleri programı kapsamında bugün saat 20.00’de 262 Tiyatro oyuncuları tarafından Müzikli Çocuk Masalları, Yahya Kaptan Amfi Tiyatro’da İzmitlilerle buluşacak.

 

İzmit Belediyesinin pandemiden olumsuz etkilenen ve sahnelerden uzak kalan tiyatro gruplarını yeniden izleyicileriyle buluşturmak için başlattığı İzmit Tiyatro Günleri programı bu akşam ‘Müzikli Çocuk Masalları’ ile devam edecek
İzmit Belediyesinin, sahneleri özleyen tiyatro topluluklarını vatandaşlarla buluşturduğu İzmit Tiyatro Günleri hız kesmeden devam ediyor. Dün akşam Alternaif Tiyatro Sahnesi’nde sergilenen doğaçlama türündeki ’Komedya’ ile başlayan İzmit Tiyatro Günleri, bu akşam Yahya Kaptan Amfi Tiyatro’da ‘Müzikli Çocuk Masalları’ ile sürecek.
SAAT 20.00’DE BAŞLAYACAK
İzmit Tiyatro Günleri programı kapsamında bugün saat 20.00’de 262 Tiyatro oyuncularının sahne alacağı Müzikli Çocuk Masalları, Yahya Kaptan Amfi Tiyatro’da İzmitlilerle buluşacak. Eğlenceli çocuk masallarının sergileneceği gösteride vatandaşlar bir nebze de olsa pandeminin etkisinden uzaklaşacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu