Nokta Reklam
GüncelVideo Galeri

Kartepe Kestane Festivali ve Ekin Uzunlar Konseri

Kartepe Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kestane Festivali yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Kartepe Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kestane Festivali yoğun katılımla gerçekleştirildi. Programın sonunda Karadeniz ve pop müziğinin sevilen ismi Ekin Uzunlar’ın konseri ile Kartepeliler unutulmaz bir gece yaşadı Kartepe Kestane Festivali ve Ekin Uzunlar Konseri

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın talimatıyla Kartepe Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kestane Festivali, Kartepeli vatandaşların yoğun katılımıyla bugün gerçekleştirildi. Hem ilk Kestane Festivali, hem de Kartepe Meydanı’nda ilk kez düzenlenen festival olması nedeniyle ayrıca önem kazanan festival, Kartepe kestanesinin tanıtımına büyük katkı verecek.

Kartepe Kent Meydanı’nda yerel sanatçıların sahne aldığı Kartepe Kestane Festivali”nde alan içerisinde kurulan stantlarda haşlama ve kebap kestaneler ücretsiz olarak ikram edildi. Ayrıca alanda vatandaşların alışveriş yapabileceği meyve satış ve yiyecek noktaları da yer aldı.

“FESTİVALLER BİTMEYECEK”

Kartepe Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen programa Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın yanı sıra, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, CHP Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk. AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir katılım sağladı.

Programda ilk olarak konuşan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Sizlere hizmet ediyor olmaktan onur duyuyorum. Çok zor günler geçirdik. Eğlenmeyi özledik. Bu nedenle geçtiğimiz hafta Eşme Ayva Festivali’ni gerçekleştirdik. Kartepe’de festivaller bitmeyecek. Kartepe sadece bir kayak merkezi değil. Burası en güzel doğal güzelliklerinden bir tanesi.

Kartepe Kestane Festivali ve Ekin Uzunlar Konseri
Kartepe Kestane Festivali ve Ekin Uzunlar Konseri

Siz her şeyin en iyisine layıksınız. Burası yeni bir meydan. Geniş bir alan. Buradan kıymetli başkanım Tahir Büyükakın’a destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bir arada olmaya devam edeceğiz. Genç kardeşlerimizin istediği ölçüde Mustafa abileri olarak yanlarında olacağım” dedi.

“KARTEPE GİDEREK GÜZELLEŞİYOR”

Ardından konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, “Başkanımız Tahir Büyükaın’ın sizlere selamını getirdim. Kartepemizde muhteşem başkanımız neredeyse her hafta güzel tesislerimizin açılışı yapıyor. Sizler için hayhırlı olsun.

Buradan Mustafa Kocaman başkanımıza, Tahir Büyükakın başkanımıza ve merkezihükümetimizin vekillerine çok teşekkür ediyorum. Kartepe doğasıyla zaten muhteşem bir şehir ve giderek güzelleşiyor. Başkanlarımız şehri güzelleştiriyorlar daha da önemlisi asıl uğraşımız gönüller yapmak. Bu toplantılar da bunlar için. Aramızdaki muhabbeti, sevgiyi, saygıyı artırmak için. Başarabilirsek ne mutlu bizlere” dedi.

“EN YAŞANABİLİR İLÇE KARTEPE OLACAK”

Programda konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Tahmin ediyorum meydanın ilk programı oldu bu, bundan sonra bu meydan tıklım tıklım dolacak. Ben Kartepe Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum, muhteşem bir organizasyon. Eşme bahane, kestane bahane, konserle coşacağız. Kartepe’de festival bitmez. İkinci kar festivalini de inşallah başkanım gerçekleştirecek. Kartepemizde ayva meşhur, festivali yapıldı. Kestanesi meşhur, festivali yapıldı. Daha da devam edecek diye düşünüyorum.

Bu binalara baktığımda 10 yıl öncesini, daha öncesini hatırlıyorum. Şükrü Başkanım zamanında ben de belediyede görevliydim. Buraya yatırımlar planlıyorduk. O zaman bu bölgeye geldik. Kentin merkezini burası yapabilirimiz demiştik. 12-13 yıl önce yaşandı bu. O zaman kararı verdik, planlar onaylandı. 2014-2019’da burada başkanlık yapmış rahmetli Hüseyin Üzülmez başkanımız projeleri evam ettirdi. Kocaeli’de 12 ilçe içerisinde en yaşanabilir ve düzenli ilçe Kartepe olacak” ifadelerini kullandı

. Konuşmalarn ardından Karadeniz ve pop müziğinin sevilen ismi Ekin Uzunlar’ın konseri ile Kartepeli vatandaşlar müzik ziyafeti yaşadı. Kartepe Kestane Festivali ve Ekin Uzunlar Konseri

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu