Nokta Reklam
Spor

Kartepeli Yüzücüler Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı

Kartepe Belediyespor Kulübü baş antrenörü Cihangir Akgün ve Hazar Saraç liderliğinde Avrupa Spor Haftası yüzme müsabakalarına katılan sporcular Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Hareketlilik bilincini artırmak ve toplumu spora teşvik etmek amacıyla Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonun (HİS) organizasyonu ile “Avrupa Spor Haftası”nda 81 ilde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA GİDİLİYOR

Kartepe Belediyespor’dan katılan sporcular Selinsu Sevinç, Ahmet Tuğra Turhan, Mihrimah Asya Tekbaş, Çınar Çolak, Eylül Erva Kaval, Elif Neris Köse, Ayşe Sinemis Koç, Çağan Çukacı, Arda Akçay elemeleri geçerek Türkiye Şampiyonası bölge gruplarına katılmaya hak kazandılar.

KOCAELİ’NDE BİR İLK

Kartepe Belediyesi Spor Birim Sorumlusu Hacı Ağdaş “Kocaeli yüzme kulüpleri arasında ilk kez bir belediye takımı Kocaeli ve Türkiye genelinde başarılara imza atarak aileleri başta olmak üzere hepimizi gururlandırdı. Başkanımız Sayın Mustafa Kocaman’ın destekleri sayesinde daha çok başarılı sporcu yetiştirip, gençlerimize yatırım yapmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu