Nokta Reklam
Eğitim

Otizm Spor Salonu projesi şekilleniyor

Kocaeli’de ilk olan projeleri hayata geçiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Otizm Spor Salonu projesiyle özel çocukların daha fazla sosyalleşmelerini ve yaşama katılmalarını sağlayacak

KOCAELİ (İGFA) – Özel çocuklara yönelik dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek iş birliği yapan İzmit Belediyesi de bu projelerine bir yenisini daha ekleyerek Otizm Spor Salonu’nu hayata geçirmeye hazırlanıyor.

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek ve Kocaeli’de ilk olacak Otizm Spor Salonu ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak ve otizmli bireyler için en doğru kararı alabilmek adına STK ve dernekler ile toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Yahya Kaptan Mahallesi’nde açılması planlanan Otizm Spor Salonu’nun detayları ve işleyişi masaya yatırıldı.

İzmit Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, İzmit Belediyesi koordinatörleri; Hakan Özkum ile Hakan Yalçın, Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇDER) Başkanı Nejdet Gümüş, İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı İlkin Kılıçaslan, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci, Spor Müdürü Mithat Ağa, Emlak İstimlak Müdürü Sinan Karadeniz, Sosyal Hizmet Uzmanı Ceren Şencan ve Etüt Proje Müdürlüğü Mimarı Fatma Kandaz yer aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu