Nokta Reklam
Spor

Körfez Gençlerbirliği Ragbi’de Türkiye Şampiyonu oldu

6-7 Mayıs tarihlerinde Denizli’de yapılan U18 Ragbi Kadınlar Türkiye Şampiyonası’nda Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Spor Kulübü Türkiye Şampiyonu oldu.

19 Takımın katıldığı şampiyonada önce grubunda:
Körfez Gençlerbirliği : 22 – 0 Eskişehir 222 S.K.,
Körfez Gençlerbirliği : 31 – 0 İstanbul Aile ve Sosyal Pol. S.K. Takımı,
Körfez Gençlerbirliği : 25 – 0 Kütahyaspor’u hiç sayı vermeden yenerek gruptan birinci olarak çeyrek finale çıktı.
Çeyrek finalde Fatsa Cesur Yürekler Takımını da 42 – 0 gibi farklı skorlar yendi. Yarı finalde karşılaştığı Konya Kartalları’nı da 10 -5 yenip finale çıktı.

Finalde de karşılaştığı Kastamonu takımını 24 -0 mağlup ederek, şampiyona boyunca karşılaştığı 6 maçlarda rakiplerine sadece 1 try (sayı) vererek namağlup Türkiye Şampiyon oldu.
“HEDEFİMİZ MİLLİ TAKIMIMIZA EN FAZLA SPORCUYU VERMEK”


Körfez Gençlerbirliği Ragbi Takımı Başantrenörü İhsan Demirtaş şampiyona sonunda yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz yıl Türkiye 3.sü, ondan önceki yıl Türkiye 2.si olmuştuk. Kulüp olarak Ragbi takımımızın 3 yıllık tarihinde hep kürsüde derece yaptık. Üçüncü yılımızda çok şükür ki Türkiye Şampiyonu olduk. Bizim bu başarımızda özellikle bizlere ve takımımıza her zaman destek olan her türlü imkanları sunan Körfez Belediye Başkanımız Sayın Şener Söğüt’e ve ekibine, kulübümüzün masöründen şoförüne kadar bütün çalışanlarına ve idarecilerine çok teşekkür ediyoruz.

Bu arada en büyük hedefimiz geçen yıl olduğu gibi bu kategoride Milli Takımımıza giden oyuncu sayımızın fazla olması geçen 12 kişilik Milli Takım kadrosunda 3 sporcumuz vardı umarım bu sene daha fazlası olur” diyerek duygularını dile getirdi.

Körfez Gençlerbirliği U18 Ragbi Kadın Takımının Baş antrenörlüğünü İhsan Demirtaş, Yardımcı Antrenörlüğünü de Ayşenur Yılmaz yapıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu