Nokta Reklam
Güncel

KSO, Şikago’da bulunan TOBB Türkiye Ticaret Merkezi’nin tanıtımını yaptı

KSO, Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle TOBB tarafından bu yılın başında Şikago’da açılan ‘TOBB Türkiye Ticaret Merkezi’nin tanıtım toplantısına ev sahipliği yaptı

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) organizasyonunda, ‘TOBB Şikago Türkiye Ticaret Merkezi Tanıtım Toplantısı’ oda merkez binası konferans salonunda gerçekleştirildi.

TOBB Ticaret Merkezleri Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu’nun sunumuyla düzenlenen toplantıya KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Genel Sekreter Memet Barış Turabi, Genel Sekreter Yardımcısı Egemen Mert ile İş Geliştirme Uzmanı Dila Denizhan katılım sağladı. KSO üyesi firmaların ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını KSO Başkanı Zeytinoğlu gerçekleştirdi.

AMERİKA POTANSİYELİ YÜKSEK BİR PAZAR
Zeytinoğlu, “ABD, dünyanın en büyük ithalatçısı ve potansiyeli çok fazla olan bir ülke. Amerika, Türk ihracatçısı için büyük bir pazar. İhracatımızın yüzde 41’ini Avrupa oluşturuyor ancak Amerika’daki tüketim Avrupa’nın çok üzerinde. Böyle bakacak olursak TOBB Ticaret Merkezi özellikle ABD’yi hedef bir pazar olarak gören üyelerimiz için önemli destek merkezi durumunda faaliyet gösteriyor. TOBB Ticaret Merkezi’nin kurulduğu Şikago ise ABD’nin en önemli ticaret ve lojistik merkezlerinden biri olma özelliğine sahip. TOBB Ticaret Merkezi’nin, Türkiye ve ABD arasındaki 100 milyar dolarlık ticaret hedefine destek anlamında da önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

HİZMETLERİ DETAYLARIYLA PAYLAŞTI
Daha sonra kürsüye çıkan TOBB Ticaret Merkezleri Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu, TOBB Türkiye Ticaret Merkezi-Şikago’nun ABD’ye ihracat yapan ve yapmak isteyen firmalara verdiği hizmetleri detaylarıyla paylaştı. Türk şirketlerinin ABD pazarına girişi ve pazarda tutunabilmesi, satış, pazarlama, dağıtım ve satış sonrası destek konularını detaylarıyla paylaşan Ciritoğlu, katılımcılara TOBB Türkiye Ticaret Merkezi’ni tanıtan bir video izletirdi, ardından “TOBB Türkiye Ticaret Merkezi, danışmanlık ve iş geliştirme hizmetleri veriyor. Ayrıca merkezin, Türkiye ile ABD arasında 100 milyar dolarlık ticaret hacminin geliştirilmesi için köprü rolü oynaması planlanıyor” şeklinde konuştu.

RİFAT BAŞKAN VE ODALARIMIZIN EMEĞİ BÜYÜK
Ciritoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Amacımız; firmalarımız için tedarik zinciri oluşturmak ve çeşitlendirmek, yeni satış kanalları oluşturmak ortak girişim ve teknolojik ortaklıkların oluşturulması ve firmalarımızın doğrudan yatırımlarının yanında olmak. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ve odalarımızın emeğinin yüksek olduğu bu proje üzerinde çok çalışıldı. Neden Amerika’dan başladık diye soracak olursak, ABD; dünyanın en büyük ithalatçısı durumunda

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu