Nokta Reklam
Yaşam

Prof Dr. İsmail Barış Gölcüklü Kadınlara Konferans Verdi

Gölcük İznikliler ve Batum Havalisi Derneği Diriliş 3 Hüma Hatun Gençlik kampında Prof. İsmail Barışı ağırladı

Başkanlığını Mikail Kalyoncu‘nun yaptığı kısa adı KARBAFED olan Kocaeli Kocaeli Artvin Batum Havalisi Federasyonuna bağlı dernekler arasında yer alan Gölcük İznikliler ve Batum Havalisi Derneği Diriliş 3 Hüma Hatun Gençlik kampında  Gölcük’lü genç kadınlara yönellik bir konferans düzenledi. Konferansa katılan Prof. İsmail Barış önemli açıklamalarda bulunarak  genç kadınların sorularını yanıtladı.

BAŞKANLAR PROF. BARIŞ’I KUTLADI
Gölcük İznikliler ve Batum Havalisi Derneği başkanı Hasan Basri Başbay konferansın açış konuşmasında başta Prof. İsmail Barış olmak üzere tüm katılımcılara ve başkanlara teşekkür ederek bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu hemşerileri ve değerli büyükleri İsmail Barış’ın Profesör olmasını kutlayarak, hem Gölcük hem de Artvin için büyük bir onur ve gurur duyduklarını belirtti. Başkan Kalyoncu ayrıca bu etkinliği düzenleyen ve kıymetli misafirleri bir araya getiren Dernek Başkanı Hasan Basri Başbay’a emeklerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

BAŞKAN SEZER’DEN TAM DESTEK
Konferansa katılan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’de Barış’ın Profesörlüğünü kutlayarak yaptığı açıklamada “Değerli hocamız sayın İsmail Barış beyin bulunduğu toplantıya katılmak onun tecrübelerinden faydalanmak benim için onurdur. STK’ların bu tarz çalışmalarını çok önemsiyorum bu nedenle .KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu’nun projesini çok olumlu buluyorum. İnşallah en kısa zamanda sonuçlandırır”dedi

PROF. BARIŞ: EN BÜYÜK TEHDİT DEİZM
Temel ahlak kurallarının gençlere anne ve babalar tarafından verilebileceğini ve bunlarında yalan söylememek, haram yememek, çalmamak, faiz yememek olduğunu belirten Prof. Barış, özellikle anne babaların söyledikleri ile yaptıklarının aynı olması gerektiğini belirterek; Mevlana’nın da dediği gibi ya olduğunuz gibi görünün ya da göründüğünüz gibi olun.

Aksi takdirde söyledikleriniz ile yaptıklarınız aynı değilse bu sefer çocuklar inanç noktasında çelişkiye düşüyor ve ne yazık ki bugün en büyük sorunlarımızdan biri olan DEİZM gençler arasında hızla yayılıyor. Bu da en çok dindar ailelerin çocuklarında görülüyor. Çünkü söyledikleri ile yaptıkları bir olmuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu