Nokta Reklam
Siyaset

Serap Çakır : Hedefimiz Parlamenter Sistem Modeli

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Serap Çakır, basın mensuplarıyla ilk kez bir araya geldi.

Gelecek Partisi İl Başkanlığını Ömer Faruk Başaran’ın istifasının ardından devralan Serap Çakır ilk kez basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Belsa Plaza’da bulunan Kilim Kafe’de gerçekleştirilen basın toplantısına Gelecek Partisi İl Başkanı Serap Çakır ve yönetimi katıldı.

Çakır konuşmasında:

Kocaelimizin güzide basın mensupları, öncelikle siz değerli basın mensuplarımızla bir arada olmanın büyük mutluluğu içerisinde olduğumu ifade etmek istiyorum. Elbette Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı olarak karşınızdayım, ancak aynı zamanda da bir meslektaşınızım. Ortak yönümüz olan meslektaşlık bağlamında sizlerden destek ve katkı bekleme hakkına sahip olduğumu düşünüyorum.

Bugün buraya kadar gelip aramızda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hoşgeldiniz! Şeref verdiniz!

Konuşmama başlamadan önce iki gün sonra 10 Kasım. Bu vesile ile 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal eden, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyorum.

Anma veya kutlama törenlerine de katılmayı arzu ederdik ancak maalesef sebebini bilmediğimiz nedenlerden dolayı bu tür etkinliklere davet edilmediğimizden dolayı katılamadığımızı da belirtmek istiyorum.

Bilindiği üzere Gelecek Partisi 12 Aralık 2019 tarihinde kuruldu ve bir ay sonra ikinci yılını dolduracak.

Demokratik bir yönetimin esasını temel hak ve özgürlüklerin bütün vatandaşlar tarafından eşit ve özgür bir biçimde kullanılabilmesi oluşturmaktadır. Siyasetimizin öznesinin insan, Temel Hak ve Özgürlüklerin İnsan Onurunun Teminatı olduğunu belirtiyoruz.

Partimizin; dün yaşananları, bugün yaşanmakta olanları, yarın yaşanacakları değerlendirirken çözüm üretirken dayanacağı tek temel, insan ve insanın onurudur.

Kurulduktan hemen sonra pandeminin patlak vermesine rağmen durmadan çalışan ve tüm Türkiye’de teşkilatlanan, seçime girmeye hak kazanan partimiz siyaset arenasında var olmayı başardı. Vatandaşımızın karşısına çözüm önerilerimizle çıkıyoruz.

Tam demokrasi için güçlendirilmiş parlamenter sistem modeli, eyt için çözüm planımız, ekonomi de gelecek modeli, Siyasi Ahlak Reformu: Temiz Siyaset Belgesi parti kurmaylarımız tarafından kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Gelecek Partisi ülke yönetimine en güçlü adaydır. İkinci kuruluş yıldönümümüzü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde kutlayacak ve teşkilat olarak bizler de geniş katılımla orada olacağız.

15 ay önce katıldığım bu ailenin, genel merkezinde görev yapıyor iken 23 Ağustos 2021 tarihinde sayın genel başkanımız Ahmet Davutoğlu tarafından il başkanlığı görevine atandım.

Faaliyet gösterdiğimiz binanın şehir merkezine taşınması ve il yönetimini oluşturmak ilçeler de düzenlemeler ve saha çalışmalarımızla geçen 2.5 aylık süreçten sonra karşınızdayım. Gelecek Partisi Kocaeli Teşkilatının ilk basın toplantısına bir meslektaşınız olarak ev sahipliği yapmanın ayrı bir mutluluğunu yaşadığımı ayrıca belirtmek istiyorum.

Kocaeli ve ülke genelinde yeni kurulan bir partinin yaşadığı zorlukları iliklerine kadar hisseden bizler, her ne pahasına olsun mücadelemizi sürdürerek, halkımıza umut olmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda kendi üzerimize düşeni yaparak yeni bir yönetim oluştururken, ilçe teşkilatlarımızı yeniden yapılandırıyor ve olası her türlü seçim için hazırlık yapıyoruz.

Kocaeli’de en sık duyduğumuz eleştirilerden birisi muhalefet boşluğu olduğu yönünde…

Biz kendi adımıza bu boşluğu kısa süreliğine de olsa doldurmaya çalışacağız. Elbette ki yeni bir partiyiz. Kent sorunlarıyla ilgili gündem oluşturabilmek, kentin sorunlarına hakim olabilmek adına araştıran, soruşturan bir anlayışla her yere yetişmeye çalışacağız. Eksiklerimiz, yanlışlarımız olabilir. Bu konularda da siz basın mensuplarımızdan da anlayış ve destek bekliyoruz. Sonuçta hepimizin ortak paydası Kocaeli ve Türkiye…

Günümüz de her şey gibi siyasetçi profili de değişti. Vatandaş çok konuşan değil çok dinleyen siyasetçiye rağbet göstermeye başladı. Yani kısaca az laf çok iş mantığını yürütüyorlar. Ben de bu düşünce doğrultusun da ilk toplantımız da tanışma ve sorularınızı cevaplamanın uygun olacağını düşünüyorum. Dedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu