Nokta Reklam
Kültür

Türk el sanatları Gölcük’ten Geleceğe Taşınıyor

Gölcük Belediyesi’nin geleneksel Türk el sanatlarının gelecek kuşaklara aktarılması hedefiyle düzenlediği “Sivas Cecim Dokuma, Yörük Bağı ve Sivas Örgü Çorabı Eğitim Çalışması’nı başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Türk el sanatlarına sahip çıkarak gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla birçok eğitim etkinliği düzenleyen Gölcük Belediyesi, eğitimlerine devam ediyor.

Bu kapsamda Gölcük Belediyesi yeni yılın ilk etkinliğinde; Dokuma Ustası Onur Başpınar’ın kalımıyla Sivas Cecim Dokuma, Yörük Bağı ve Sivas Örgü Çorabı üzerine eğitim düzenledi. Ocak ayı Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen etkinlikte, kursiyerler; Başpınar’dan dokuma sanatları hakkında aldıkları bilgiler ile uygulamalar yaptılar.

SANATA DEĞER KATAN ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

Eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyere sertifikalarını ise Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer takdim etti. Kursiyerlerin çalışmalarını dikkatle inceleyen Başkan Sezer, Dokuma Ustası Onur Başpınar ve eğitime katılan kursiyerlere teşekkür etti. Başkan Sezer, “Sanata değer katan ve kültürel mirasımızı yaşatarak gelecek kuşaklara aktaracak etkinliklerimize devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu