Nokta Reklam
Güncel

KARABAĞ ZAFERİ’NİN YIL DÖNÜMÜNE GÖLCÜK BELEDİYESİ’DEN ÖZEL KLİP

Gölcük Belediyesi, Azerbaycan’ın 30 yıl işgal altında kalan Karabağ topraklarını Ermenistan işgalinden kurtardığı zaferin 1.yıl dönümünü hazırladığı özel kliple kutladı.

Azerbaycan yaklaşık 30 yıl işgal altında kalan Dağlık Karabağ topraklarını, Türkiye’nin de verdiği destekle Ermenistan işgalinden kurtardığı zaferin 1.yılını kutlayacak.

Gölcük Belediyesi de, Azerbaycan’ın topraklarını Ermeni işgalinden kurtardığı Karabağ Zaferi’ni hazırladığı özel kliple kutladı. 27 Eylül 2020’de başlatılan ve 44 gün süren savaşın ilk gününden itibaren Azerbaycan halkına desteğini, Gölcük’ü Türkiye ve Azerbaycan Bayraları ile donatarak her fırsatta destek mesajlarını Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Belediye Meclisi ve Gölcük Kent Konseyi öncülüğünde veren Gölcük Belediyesi, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 8 Kasım Zafer Günü’ne özel klip hazırlayarak, kardeş ülkenin sevincine ortak oldu.

KUTLAMA VİDEOSUNDA NELER VAR?

Başkan Sezer ve Gölcük Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan klipte, adım adım zaferi getiren silahlı mücadelenin ilk gününden itibaren Başkan Ali Yıldırım Sezer’in Gölcük halkı ve Gölcük’te yaşayan Azerbaycanlı vatandaşlarla verdiği mesajlar, Gölcük halkının Azerbaycan halkının mücadelesine verdiği destek, Türk SİHA’larının savaştaki katkısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev’in zafere dair mesajları yer aldı. Şuşa Camii’nden 30 yıl sonra okunan ezan ile sona eren klip, izleyenlere bir kez daha zaferin ilk günündeki coşkuyu hissettirdi.

BAŞKAN SEZER: DESTANSI BİR ZAFER

Gölcük Belediye Başkanı A.Yıldırım Sezer, Azerbaycan’ın Karabağ’ı Ermenistan işgalinden kurtarmak için verdiği mücadeleye ilk günden itibaren destek verdiklerini söyleyerek, “Yaklaşık 30 yıl süren Ermenistan işgalini, destansı bir şekilde zeferle sonlandıran Azerbaycan hakı ile birlikte, zaferin birinci yıl dönümünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz. 44 gün süren haklı mücadelenin ilk gününden itibaren elimizde bayraklarla haykırdığımız gibi, ‘Tek millet, iki devlet’ olduğumuzu ve her daim Azerbaycan’ın yanında yer aldığımızı bir kez daha vurguluyoruz” dedi.

Video indirme linki
https://wetransfer.com/downloads/b2e4529c908e46df25c213d0f2185c6720211108065809/323939

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu